Ngjarja që nuk ka ndodhur që prej vitit 2003 do të rikthehet sërish muajin e ardhshëm. Toka dhe Marsi do…
Sa herë bëhet fjalë për blerjen e vezëve, pyetja është gjithmonë e njëjtë: ku mund t’i gjejmë të freskëta?  Dhe…
Një kapelë që i përkiste Napoleonit, e gjetur në fushëbetejën e Vaterlosë, doli në ankand në Francë. Një kapele e…
Një nga aplikacionet më të rëndësishme në shkëmbimin e mesazheve tekst ose zanor në celularët e kohëve të sotme, What’s…
Shkencëtarët kanë zbuluar një lidhje mes jetëgjatësisë dhe besimit fetar. Personat që shkojnë në Kishë apo Xhami duket se jetojnë…
Shenja e parë STOP ka qenë e vogël, e bardhë dhe katror, ngjashëm me shenjën e sotme të kuqe me…
Shkencëtarët zbulojnë thuajse çdo ditë të reja rreth trupit të njeriut, madje disa prej tyre janë shumë të habitshme.  Më…
ZJARRI NË MITOLOGJINË SHQIPTARE Adhurimi i zjarrit ishte baza e ceremonive fisnore shqiptare. Njerëzit besonin se zjarri në vatër kish një…
Rezultatet e IQ tek të rinjtë kanë filluar të përkeqësohen pas rritjes në mënyrë të vazhdueshme nga Lufta e Dytë…
Shqetësimet e Paul Scharre: “Pa rregulla, do të nisin të vrasin pa urdhëra. Mund të shpërthehet një flash war, ku…
Zbulimi i pazakontë i një planeti u realizua nga një ekip i shkencëtarëve indianë. Është hera e parë që gjendet…

Lajmet e fundit

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Aktualitet

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Skuqja dhe irritimi i lëkurës është shtuar në listën e simptomave të pacientëve të prekur me COVID-19, kanë bërë të ditur zyrtarë shëndetësorë në Britaninë e Madhe, ku 1 në...

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Aktualitet

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Para gjykatës, dy burra shqiptarë kanë pranuar se kanë kultivuar kanabis, pasi një fabrikë “një milion paund” u gjet në pjesën qendrore të Whitehaven – afër stacionit të policisë së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!