Milingonat janë shumë insekte sociale, që lulëzojnë në koloni prej miliona individësh, që punojnë si ekip. Aftësitë e mira të…
Zbulohet fosili 8  milionë vjeçar në Maqedoni.  Shkencëtarët  mendohejnë se është një elefant prehistorik. Paleontologët nga Bullgaria dhe Maqedonia po…
Twitter kërkoi nga 336 milion përdoruesit të ndryshojnë fjalëkalimet e tyre sa më parë pas zbulimit të një problemi teknik…
E për ata që besojnë në shenjat e zodiakut, astrologia Meri Shehu do të bëjë renditjen e shenjave më me…
Gjatë ekzistencës  së tij në këtë planet, fizikanti teorik, kozmologu dhe autori Stephen Hawking, dha shpjegime për disa nga fushat…
Do të shihni një ndryshim drastik të xhamit të veturës ku i hidhet ujë i ngrohtë. Një video tregon sesi…
Ministria egjiptiane për Antikitekturën njoftoi javën e shkuar se afër qytetit Minja në luginën e Nilit, në jug të Kairos,…
Disa fotografi të shkrepura në një kopësht zoologjik tregojnë se kafshët e mbyllura në robëri hasin edhe një problem tjetrër…
Coca-Cola është një pije e cila ka hyrë në treg rreth 125 vite më parë dhe deri më sot është…
Të gjithë jemi sadopak kurioz kur bie fjala tek vendi i prodhimit të celularit që kemi, kjo pasi kemi dëgjuar…
Primula Veris, një bimë aromatike e familjes Primulacea, që rritet në lartësinë 700-2.300 metra, kishte grumbulluar një shqiptar, i cili…
Nëse ju shikoni ëndrra, por mërziteni se nuk i mbani mend ato, është koha të lexoni këtë artikull. Zgjidhja është…

Lajmet e fundit

Shi dhe dëborë/ Moti kthen faqe, çfarë ndodh në fundjavë

Aktualitet

Shi dhe dëborë/ Moti kthen faqe, çfarë ndodh në fundjavë

Duke filluar nga kjo fundjavë, pritet ndryshimi i kushteve meteorologjike. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon se ditën e Shtunë do të mbizotërojnë vranësirat dhe reshjet e shiut me intensitet të ulët...

Te paktën 6 të vdekur në Gjermani nga një sulm me armë

Aktualitet

Te paktën 6 të vdekur në Gjermani nga një sulm me armë

Gjatë një sulmi më armë në Gjermani ka të paktën 6 të vdekur Ngjarja ka ndodhur në ROT am See. Sipas njoftimeve te fundit përsonat janë vrarë gjate sulmit me armë...

‘Ndizet’ sherri Roza Lati- Enca: Çfarë po ndodh këtë herë

Show-biz

‘Ndizet’ sherri Roza Lati- Enca: Çfarë po ndodh këtë herë

Të gjithë tashmë janë në dijeni të sherrit që shpërtheu një vit më parë mes Encës dhe Roza Latit. Por zjarri vazhdon të mos shuhet pasi moderatorja ka hedhur sërish...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!