Disa fotografi të shkrepura në një kopësht zoologjik tregojnë se kafshët e mbyllura në robëri hasin edhe një problem tjetrër…
Coca-Cola është një pije e cila ka hyrë në treg rreth 125 vite më parë dhe deri më sot është…
Të gjithë jemi sadopak kurioz kur bie fjala tek vendi i prodhimit të celularit që kemi, kjo pasi kemi dëgjuar…
Primula Veris, një bimë aromatike e familjes Primulacea, që rritet në lartësinë 700-2.300 metra, kishte grumbulluar një shqiptar, i cili…
Nëse ju shikoni ëndrra, por mërziteni se nuk i mbani mend ato, është koha të lexoni këtë artikull. Zgjidhja është…
Merimanga më e vjetër në botë ka ngordhur në moshën 43-vjeçare. Ajo ka thyer kështu rekordin e mëparshëm të mbajtur…
Daniella Fenton është një biologe, e cila po shokon botën me deklaratat e saj. Ajo e quan veten “alienologe”dhe pretendon…
Ryan Parsons dhe e dashura e tij Lisa një ditë u nisën për një ekskursion pranë shtëpisë së tyre në…
Duke theksuar faktin se koha është e shkurtër, meditimi i vdekjes mund të na ndihmojë të vendosim gjërat në perspektivë…
Sanksionet amerikane, trazirat e brendshme dhe politikat e gabuara financiare të ndjekur nga autoritetet vendase kanë bërë që bolivari, monedha…
Shkencëtarët kanë nxjerrë në dritë një sekret të errët në Peru. Skeletet e më shumë se 140 fëmijëve dhe 200…
Bota e kafshëve është një botë e mrekullueshme për tu eksploruar. Kjo është edhe arsyeja pse National Geographic ka zhvilluar…

Lajmet e fundit

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Kulturë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Lifestyle

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Pas më shumë se 130 ditësh mbyllje, për shkak të pandemisë së koronavirusit, shefi i ‘La Scala-s”, Dominique Meyer, rihapi dyert e teatrit milanez dhe mirëpriti spektatorët.“Hera e fundit që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!