FOTO/ Vajza nga Kosova fiton kurorën e bukurisë në Miss New York USA 2019

Hënë, 21 Janar 2019 11:15

Bukuroshja me origjinë shqiptare Florinda Kajtazi mbrëmjen e kaluar arriti të triumfojë mes shumë vajzave të tjera.

Florinda arrriti të rrëmbëjë kurorën në kompeticionin e bukurisë Miss New York USA 2019.

Ajo do të përfaqësojë Neë York-un në edicionin e 68-të të Miss USA, kompeticioni më i rëndësishëm i bukurisë në Shtetet e Bashkuara ta Amerikës.

Florinda është 27 vjeç dhe jeton në Yonkers.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Me 221 km/h në aksin Sauk-TEG.

Aktualitet

Me 221 km/h në aksin Sauk-TEG.

Një shpejtësi e çmendur dhe frikshme që rrezikon edhe përdoruesit e tjerë të rrugës. “Radari dhe polici të shpëtojnë jetën. Vijon të ndodhë në aksin rrugor Sauk – Teg. 221 km/h...

Çfarë duhet të pini për kujtesë dhe mendje të fortë? Ja kujdesi që ju duhet

Shëndeti

Çfarë duhet të pini për kujtesë dhe mendje të fortë? Ja kujdesi që ju duhet

Shëndeti i mirë i trurit do të thotë edhe shëndet i mirë i të gjithë trupit dhe jetë e gjatë. Kur flasim për kujdesin ndaj organizmit, ka me qindra mënyra...

Tërmet i fortë “shkund” Kretën

Aktualitet

Tërmet i fortë “shkund” Kretën

Lëkundje të forta sizmike krijuan panik te qytetarët e Kretës në mëngjesin e kësaj të enjteje. Kreta u godit nga një tërmet me magnitudë 4,9 e shkallës Rihter, mëngjesin e sotëm...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!