Njihuni me risinë e fundit të Instagram-it

Premte, 04 October 2019 09:03

Facebook-u ka lançuar një aplikacion të ri për Instagram-in dhe ndoshta është ajo që po prisnit. Aplikacioni quhet “Threads” dhe konsiston në shkëmbim mesazhesh dhe fotosh mes jush dhe miqve që keni në listën e “Close Friends”.

Duke filluar që sot, risia është e aksesueshme në të dy platformat, iOS dhe Android. Ky program është dizenjuar duke patur si objektiv kryesor privatësinë. Me pak fjalë është një hapësirë që i dedikohet komunikimit vetëm me njerëzit me të cilët flisni më shumë në Instagram.

Është diçka edhe më e mirë se opsioni Close Friend, i cili që prej nëntorit të 2018-ës lejon përdoruesit të ndajnë Instastory vetëm me njerëzit që ata duan.

Përveç mesazheve, fotove dhe videove, Threads ju jep mundësinë e vendosjes së një statusi. Kështu, miqtë më të ngushtë do ta dinë  që jeni duke karikuar telefonin, që po ngisni makinën apo që s’flisni dot sepse ndodheni në punë.

Përsa i përket komunikimit me mesazhe, do të funksionojë siç ka qenë deri më tani në Instagram, përmes Instagram Direct.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Politikë

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Gjatë vizitës së tij në Tiranë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar edhe me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, kreu i shtetit në Prishtinë shkruan se takimi...

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Aktualitet

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar vendosi të ndryshojë vendimin e Gjykatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit dhe ta rikthejë në detyrë anëtarin e KPA, Luan...

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Aktualitet

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Vazhdojnë arrestimet për grupin e përfshirë në trafikun e emigrantëve nga vendet e Lindjes në Shqipëri, për të vijuar në shtetet e Bashkimit Europian Në kuadër të operacionit “Toka e premtuar”...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!