Bëni kujdes/ Këto janë 4 shenjat e zodiakut që do përballen me vështirësi gjatë nëntorit

E Enjte, 31 October 2019 15:44

Demi

Rrugës janë duke ardhur shumë ndryshime të cilat nuk i prisnit fare. Përpiquni të ndiqni siç duhet rrugën nëpër të cilën do të kaloni, pasi është mënyra e vetme që keni për të shpëtuar veten nga kaosi që nëntori do të sjellë në jetën tuaj. Parashikoni lëvizjet dhe përpiquni të përgatiteni për t’u përballur siç duhet me vështirësitë në punë, por mos kërkoni stabilitet. Në nëntor nuk do të ndodhë.

Virgjëresha

Edhe për Virgjëreshat, ndryshimet janë të shumta, ndiejnë nevojën të relaksohen dhe të mos mendojnë për punën. Duhet të gjeni kohë për veten dhe kërkoni suportin e njerëzve që keni përzemër.

Në këtë moment keni nevojë për të gjithë ndihmën e mundshme dhe nëse nuk gjeni mënyrën për të menaxhuar problemet në jetën tuaj, do të ‘shtypeni’ nga pesha e tyre.

Ujori

Rrugës keni disa probleme me punën ose më mirë me disa kolegë të cilët do të përpiqen t’ju dëmtojnë qëllimisht. Edhe në dashuri gjërat janë të destinuara të përkeqësohen: partneri është i lodhur dhe ju gjithashtu. Flisni qartë dhe merrni vendimin e duhur, sado i dhimbshëm qoftë!

Bricjapi

Përballojeni nëntorin me qetësi dhe durim, përpiquni të hapni punë në rrugë, por dhe në dashuri. Zgjidhni gjithçka që keni lënë pezull, pasi do të bëhet e pamenaxhueshme më vonë dhe s’do të arrini të gjeni dot një zgjidhje. Por mos harroni të mendoni edhe për veten: shëndeti fizik dhe mendor janë të rëndësishëm, po ashtu si dhe puna.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Aktualitet

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Policia në Tivar paraqiti kërkesë për fillimin e procedurave ndaj shtetasit Irfan Domnori, 64-vjeç, nga Shkodra, njofton Drejtoria e Policisë e Malit të Zi, trasnmeton Ulqini Online. Shtetasi nga Shqipëria është dënuar me...

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Sport

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Në mbrëmje, në Shqipëri, Didier Deschamps do të festojë pankinën e 100 si trajner i Francës. E gjithnjë, pa sulmuesin më të mirë francez të historisë së Real Madrid në...

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Aktualitet

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Ndeshja Shqipëri Francë do akoma disa orë të fillojë, por masat e sigurisë në stadiumin “Air Albania” po bëhen gjithmonë e më shtrënguese. Forca të shumta policia po rrethojnë impiantin e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!