Tre arsyet pse një ‘peshk’ nuk e gjen dot dashurinë

Premte, 08 November 2019 09:04

Romantikë, ëndërrimtarë dhe të dashuruar me idenë e dashurisë, duket pothuaj e pamundur që këto pengesa t’i lejojnë Peshqit të përfshihen në një marrëdhënie serioze.

E idealizojnë

Po, problem kryesor për të lindurit nën këtë shenjë zodiakale është se nuk arrijnë të gjejnë shpirtin binjak dhe kanë pritshmëri shumë të larta.

E imagjinojnë, e perfeksionojnë dhe e ndërrojnë, por kur gjejnë dikë që mund të ishte i përshtatshëm për ta, e refuzojnë sepse besojnë se mund të gjejnë më mirë.

Janë asfiksues

Mos e merrni për keq, por kjo është e vërteta! Në momentin që ju peshq të dashur gjeni dikë që ju pëlqen, nga lumturia, filloni të silleni në mënyrë absurd, asfiksuese mbi të gjitha.

Në fillimet e marrëdhënies vëmendja dhe përkëdheljet mund të jenë të pëlqyeshme, por kur bëhen shumë të shpeshta, partneri mund të fillojë të bezdiset.

Edhe pse ju vihet në pah shumë herë, ju gjithmonë bëheni bezdisës dhe këmbëngulës duke tronditur një marrëdhënie që kishte premise të shkëlqyera.

Xhelozia

Një tjetër thembër Akili për këtë shenjë zodiakale që tenton të kalojë sulme të shpeshta xhelozie…për gjëra që në thelb nuk ekzistojnë. Nëse dikush guxon të flasë me partnerin e tyre janë në gjendje t’i hidhen në fyt. Një sjellje kjo që nuk do t’i pëlqente askujt, sidomos partnerit i cili do të duhej të justifikohej të sqaronte keqkuptimet.

Dhe në fund, pranojeni, kemi të drejtë apo jo? Nëse nuk jeni dakord, na thoni se çfarë duhet t’i shtojmë apo heqim kësaj liste?

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Pamje të frikshme/ Njerëz që shemben përtokë pa ndjenja, çfarë po ndodh me virusin vdekjeprurës (FOTO+VIDEO)

Globi

Pamje të frikshme/ Njerëz që shemben përtokë pa ndjenja, çfarë po ndodh me virusin vdekjeprurës (FOTO+VIDEO)

Mes alarmit te madh te krijuar per virusin vdekjeprures qe po shenon rritje te viktimave ne Kine, mediat kane shperndare edhe pamje shume te frikshme, teksa shihen njerez qe shemben...

Policia kap ‘mat’ brenda një makine 52-vjeçarin në Tiranë, po tentonte të…

Aktualitet

Policia kap ‘mat’ brenda një makine 52-vjeçarin në Tiranë, po tentonte të…

Tenton të vjedhë një mjet, arrestohet nga Policia 52-vjeçari. Nga shërbimet e Komisariatit Nr. 3, falë bashkëpunimit me qytetarët dhe reagimit të shpejtë u arrestua në flagrancë shtetasi D. H., 52...

Korçari i famshëm me një poezi për Lefterin dhe ...

Aktualitet

Korçari i famshëm me një poezi për Lefterin dhe ...

Pamjet ku kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla shikohet duke pirë kokainë kanë bërë xhiron e rrjetit këto ditë. Edhe korçari i famshëm Ilir Vrenozi i ka kushtuar një poezi Lefterit dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!