Bret Kros, njeriu i varur ndaj tatuazheve (FOTO)

Hënë, 24 February 2020 18:02

Një baba që është i varur nga tatuazhet ka mbuluar 99% të trupit të tij në bojë, pavarësisht kërkesave të së shoqes.

Tatuazhi i parë i Bret Kros u bë para afro 20 vitesh, kur ai shkruajti emrin e gruas së tij, Doroti, në kurriz. Gruaja kishte frikë se mbulimi i gjithë fytyrës me tatuazh do t’i shfaqte probleme në punë, por tani pas 750 orësh punë dhe vetëm organeve gjenitale të pambuluara, 43 vjeçari shpreson të largojë tabutë që lidhen me artin në trup. Babai i 3 fëmijëve ra në dashuri me tatuazhet pasi bëri të parin në moshën 24 vjeçare. Shumë shpejt ai mbuloi shpinën, shpatullat dhe pjesë të krahëve në bojë dhe kështu kuptoi varësinë e tij.

Tani Bret drejton një sallon thonjsh nga shtëpia. Djali i tij 24 vjeçar ka gjithashtu një krah të mbuluar në tatuazhe, ndërsa vajza 12 është e pavendosur. Fëmija i tretë është ende shumë i vogël.

Bret thotë se vetëm pak njerëz i ngulin sytë, por ai s’e ka problem dhe madje i pëlqen vëmendja. Doroti thotë: “Unë e dua atë, kështu që nuk më intereson se si duket. Na shohin nëpër markete, por tani jam mësuar.” Bret bën shpesh shaka që të mbulojë dhe organet e tij gjenitale, “diçka në ngjyrë blu”, tallet ai.

https://lapsi.al/wp-content/uploads/2020/02/auto_1_tattoo-31582551458-768x1130.jpg 768w, https://lapsi.al/wp-content/uploads/2020/02/auto_1_tattoo-31582551458-696x1024.jpg 696w, https://lapsi.al/wp-content/uploads/2020/02/auto_1_tattoo-31582551458.jpg 900w" sizes="(max-width: 204px) 100vw, 204px" style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; outline: 0px; font-size: 19.2px; vertical-align: middle; background: rgb(255, 255, 255); max-width: 100%; height: auto; color: rgb(31, 31, 31); font-family: "PT Serif", serif; font-style: normal; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; font-weight: 400; letter-spacing: normal; orphans: 2; text-align: start; text-indent: 0px; text-transform: none; white-space: normal; widows: 2; word-spacing: 0px; -webkit-text-stroke-width: 0px; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial;">

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Çka na pret pas epidemisë?...

Aktualitet

Çka na pret pas epidemisë?...

Nga Skënder MULLIQI E para e mirë ndoshta pas gjithe këtyre marifeteve nga politikat mbrapshta, dhe nga epidemia , që ka mundësi të tërheqë vëmendjen , është “pushimi” i hajnive .Garda...

U infektua me koronavirus/ Drejtori i Urgjencës flet nga karantina: Shpresoj që përgjigja e tamponit të dalë…

Aktualitet

U infektua me koronavirus/ Drejtori i Urgjencës flet nga karantina: Shpresoj që përgjigja e tamponit të dalë…

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, që u infektua nga Covid 19, njofton se është në gjendje të mirë shëndetësore. Me një shënim në facebook, Brataj shprehet se është gati për...

Fitojnë betejën me Covid 19, shërohen dy infermiere

Aktualitet

Fitojnë betejën me Covid 19, shërohen dy infermiere

Ka shkuar në 15 numri i personelit mjekësor të shëruar nga koronavirusi në vendin tonë. Ministrja Ogerta Manastirliu përmes një postim në Facebook, shkruan se dy infermierë ja kanë dalë me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!