Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

E Enjte, 20 Janar 2022 19:41

 

Marka luksoze e modës Gucci është përballur me kritika për fushatën e saj të fundit për të cilën ka paraqitur tigra të vërtetë. Pasi janë publikuar disa foto të fushatës, e cila feston Vitin Kinez të Tigrit, përdoruesit e mediave sociale nuk e kanë pritur mirë këtë gjë.Koleksioni i stilistit italian quhet ‘GucciTiger’, i cili u zbulua në fillim të këtij muaji dhe përmban “një përzgjedhje të gjerë të veshjeve të gatshme dhe aksesorëve, që paraqesin interpretime të ndryshme të kafshës”. Marka përmendi se është një “shtyllë” e koleksioneve të Alessandro Michele dhe një reflektim i magjepsjes së tij me natyrën.

Në fotografitë e fushatës, ne mund të shohim modele të veshura me koleksionin e bërë si për burra ashtu edhe për gra, dhe duke pozuar me tigra,duke u shtrirë në një divan, duke pirë çaj, etj. Marka ka nëntitulluar njërën nga fotot, duke thënë se natyra, jeta e egër dhe banorët e saj janë veçanërisht të rëndësishme për Gucci-n, e cila në shkurt 2020, iu bashkua “The Lion’s Share Fund”, një nismë unike që mbledh fondet shumë të nevojshme për të mbrojtur speciet e rrezikuara dhe habitatet e tyre natyrore.Ai përmendi gjithashtu se një “organizatë e palës së tretë për mirëqenien e kafshëve, “American Humane”, monitoroi grupin në të cilin ishin të pranishme kafshët dhe verifikoi se asnjë kafshë nuk ishte dëmtuar.Në seksionin e komenteve, megjithatë, njerëzit theksuan se përdorimi i tigrave të vërtetë ishte një “thirrje e gabuar”, sepse këto specie të rrezikuara absolutisht nuk mund të përdoren si aksesorë.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

Politikë

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

  Gazetari Çim Peka deklaroi në emisionin 'Task Force' me Sonila Meçon në Syri Tv se kryeministrit Rama i është kërkuar të shkojë në Presidencë dhe të azilohet përfundimisht, dhe vëndin...

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

Aktualitet

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

  Shpeshherë dëgjojmë për qytetarë që ankohen për kompanitë e sigurimeve. Dikush pretendon për mospagim e dikush tjetër për pagim jo konform dëmit të pësuar. SIGAL UNIQA ka qënë iniciatore e...

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

Politikë

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

  Ish-drejtuesi i PD në Elbasan, Aurel Bylykbashi, ka qënë ditën e djeshme në protestën e zhvilluar në të gjitha komisariatet e vendit kundër vrasjes së të riut brenda në komisariatin...