Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

E Enjte, 20 Janar 2022 19:41

 

Marka luksoze e modës Gucci është përballur me kritika për fushatën e saj të fundit për të cilën ka paraqitur tigra të vërtetë. Pasi janë publikuar disa foto të fushatës, e cila feston Vitin Kinez të Tigrit, përdoruesit e mediave sociale nuk e kanë pritur mirë këtë gjë.Koleksioni i stilistit italian quhet ‘GucciTiger’, i cili u zbulua në fillim të këtij muaji dhe përmban “një përzgjedhje të gjerë të veshjeve të gatshme dhe aksesorëve, që paraqesin interpretime të ndryshme të kafshës”. Marka përmendi se është një “shtyllë” e koleksioneve të Alessandro Michele dhe një reflektim i magjepsjes së tij me natyrën.

Në fotografitë e fushatës, ne mund të shohim modele të veshura me koleksionin e bërë si për burra ashtu edhe për gra, dhe duke pozuar me tigra,duke u shtrirë në një divan, duke pirë çaj, etj. Marka ka nëntitulluar njërën nga fotot, duke thënë se natyra, jeta e egër dhe banorët e saj janë veçanërisht të rëndësishme për Gucci-n, e cila në shkurt 2020, iu bashkua “The Lion’s Share Fund”, një nismë unike që mbledh fondet shumë të nevojshme për të mbrojtur speciet e rrezikuara dhe habitatet e tyre natyrore.Ai përmendi gjithashtu se një “organizatë e palës së tretë për mirëqenien e kafshëve, “American Humane”, monitoroi grupin në të cilin ishin të pranishme kafshët dhe verifikoi se asnjë kafshë nuk ishte dëmtuar.Në seksionin e komenteve, megjithatë, njerëzit theksuan se përdorimi i tigrave të vërtetë ishte një “thirrje e gabuar”, sepse këto specie të rrezikuara absolutisht nuk mund të përdoren si aksesorë.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...