Ashtu siç u parashikua edhe nga meterologët disa ditë më parë, kanë filluar reshjet e dendura të shiut në Tiranë.…
Nëse keni menduar se jeni vonë për martesë, duhet të lexoni patjetër këtë artikull. Një analizë nga Nicholas Wolfinger, një…
Me rritjen e temperaturave një siklet më vete është djersitja, e sidomos në pjesën e sqetullave, kur dalin dhe njolla…
1. Ekzagjerime Gënjeshtarët pëlqejnë përshtypjen e dëgjuesit, kështu që gjithkush ekzagjeron herë pas here. Për shembull, ata mund të pretendojnë…
Mjekët shpesh i dëgjojnë pacientët e tyre të ankohen për djersitjen gjatë natës. Nëse është shumë nxehtë në dhomën e…
Moti në vend do jetë kryesisht i vranët me shira të dobët deri në mesditës kur vranësirat fuqizohen duke sjellë…
Mashkulli i parë më i rëndësishëm në jetën e çdo femre është  babai. Pavarësisht se meshkuj të tjerë do të…
Mos mendoni se i dini të gjitha shenjat treguese të shtatzanisë. Megjithëse ka një sërë shenjash të cilat ju bëjnë…
Një shekull pas tragjedisë së Titanikut, shkencëtarët kanë gjetur një fajtor të “papritur” për mbytjen e anijes: Hënën. Të gjithë…
Gjiganti i teknologjisë Apple, raportoi të dhënat e shitjeve të iPhone, duke ulur shqetësimet e rënies së kërkesës globale. Kompania…
Fotot e Kate Middleton; vetëm 7 orë pas lindjes së princit, i cili është dhe i pesti në radhë për…
Shumica e prodhuesve të makinave raportuan se ka një rënie të shitjeve për muajin Prill, por pavarësisht kësaj duket se…

Lajmet e fundit

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Aktualitet

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Mamurras, ku një 69-vjeçare është gjetur e djegur në banesën e saj, ku jetonte e vetme. Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se viktima, Gjelina Hoti...

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

Kronikë

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

BRINDIZI / LECEGuardia Di Finanza e Brindizit në bashkëpunim me Antimafian Italiane të Leces kanë përfunduar me sukses sot në mëngjes operacionin e quajtur “San Silvestro 2018”, që ka cuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!