Taulant Balla, lavazhier i makinave pis të PS-së

E Enjte, 07 June 2018 19:49

Qofshin socialistë, demokratë apo qytetarë pa parti, të gjithë e shtrojnë pyetjen sesi nuk i ngjiti njëherë titulli i deputetit Taulant Ballës. Konstatimi është mëse i vërtetë, pasi këtë e pranon dhe e konfirmon në çdo dalje publike e vet Ballës. Ai nuk është përzgjedhur për të qenë deputet, por të shërbyer si një oturak propagandues, ku Edi Rama shkarkon gjithë mizërinë e tij politike ndaj kundërshtarëve.

Por, përzgjedhja në këtë detyrë e Taulantit nuk është bërë rastësisht, por duke parë se çfarë malli është dhe deri në çfarë mase mund të përdoret goja e tij.  Në fjalimet e tij parlamentare dhe ato publike nuk gjen dot një fjalë që të vërtetojë shkollimin e mesëm të tij, dhe siç dëshmoi edhe dje në Kuvend, ai është shndërruar në një lavazhier që pastron makinat pis të përdoruesit të tij, Edi Droga.

Si një lavazhier që përdoret për të pastruar qenefin politike të Edi Ramës, roli i Taulant Ballës është bërë tashmë i dukshëm dhe arsyeja se pse ai nuk e ka bindur Ramën që ta emërojë Ministër të Brendshëm është se Rama nuk gjen lavazhier më të mirë për të fshirë makinat pis që ka krijuar qeverisja e tij. Nga gjuha e tij kullon i gjithë llumi i korrupsionit dhe krimit të Edi Ramës.

Modifikuar më Premte, 08 June 2018 15:18

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Kemi ikur nga Shqipëria vetëm me rrobat e trupit”, këngëtarja me famë botërore rrëfen fillimet e vështira

Show-biz

“Kemi ikur nga Shqipëria vetëm me rrobat e trupit”, këngëtarja me famë botërore rrëfen fillimet e vështira

Ava Max është një nga këngëtaret më të reja shqiptare që ka marrë famë botërore. Ajo ka ditur si të rrëmbejë vëmendjen e të gjithëve me hitet e saj. Ava...

Tragjike, dy aktorë humbin jetën gjatë provave për serialin televiziv

Show-biz

Tragjike, dy aktorë humbin jetën gjatë provave për serialin televiziv

Dy aktorë ranë nga një urë dhe vdiqën ndërsa punonin për serialin televiziv meksikan “Sin Miedo a la Verdad” (Pa frikë nga e vërteta), njoftoi të premten rrjeti meksikan Televisa. Jorge...

Merkel më 24 janar në Stamboll, takon presidentin Erdogan

Aktualitet

Merkel më 24 janar në Stamboll, takon presidentin Erdogan

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, më 24 janar do të zhvillojë një vizitë në Turqi. Zëdhënësi i qeverisë gjermane, Steffen Seibert, tha se Merkel gjatë vizitës së saj do të takohet në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!