Evropa rrëzon qeverinë Rama

E Enjte, 07 June 2018 21:04

Me lajmin e publikuar sot në agjencinë prestigjioze të lajmeve “Reuters” qeveria Rama praktikisht ka marrë një goditje të rëndë.

Franca, Holanda dhe Danimarka kanë vendosur që të pengojnë negociatat e anëtarësimit për Shqipërinë pasi nuk besojnë te zhvillimi dhe reformat që pretendon qeveria shqiptare se ka bërë.

Edhe pse po përpiqet me të gjitha forcat që të manipulojë opinionin publik se ka akoma mbështetje ndërkombëtare, në fakt evropianët i kanë vënë vizën e madhe Ramës dhe bandës së tij në krye të pushtetit në Shqipëri.

Kancelaritë e botës ia kanë mbyllur përfundimisht dyert atij. Dhe ky lajmi i sotëm ishte një goditje për nokaut. Në ditët në vijim priten të tjera braktisje të qeverisë së Rilindjes nga të gjitha qeveritë e Bashkimit Evropian.

Dështimi me hapjen e negociatave do të jetë rënia përfundimtare e këtij Kryeministri dhe sektit të neveritshëm që ai drejton. /55news.al/

Modifikuar më Premte, 08 June 2018 15:18

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Merkel më 24 janar në Stamboll, takon presidentin Erdogan

Aktualitet

Merkel më 24 janar në Stamboll, takon presidentin Erdogan

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, më 24 janar do të zhvillojë një vizitë në Turqi. Zëdhënësi i qeverisë gjermane, Steffen Seibert, tha se Merkel gjatë vizitës së saj do të takohet në...

Barack Obama i bën Michelle urimin e veçantë për ditëlindje

Lifestyle

Barack Obama i bën Michelle urimin e veçantë për ditëlindje

Barack Obama ka qenë dhe mbetet një President që ka lënë gjurmë jo vetëm në Amerikë për edhe në botë. Ai gjithashtu ka dhënë edhe një shembull se si duhet...

Gjyqi në Senat: Ja ekipi që do të mbrojë Presidentin Trump

Globi

Gjyqi në Senat: Ja ekipi që do të mbrojë Presidentin Trump

Ekipi ligjor i Presidentit Donald Trump do të përfshijë ish-profesorin e së drejtës të universitetit Harvard Alan Dershowitz dhe Ken Starr, ish-këshilltarin e pavarur që drejtoi hetimin e çështjes “Whitewater”...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!