Z. Rama, TAP është investitor që solli Sali Berisha!

Premte, 08 June 2018 12:31

Kryeministri i vendit, Edi Rama, foli para pak minutash për një vepër madhore, investimi më i rëndësishëm i huaj në Shqipëri, TAP-in.

“Stacioni i Kompresorëve të gazit, një tjetër vepër madhore e projektit të gazsjellësit TransAdriatik Ekonomi/Punësim/Ardhmëri”, shkruajti Rama në rrjetin social duke folur me superlativa për këtë investim madhor.

Harron Kryeministri që TAP është një investim që ka ardhur në Shqipëri falë një punë të jashtëzakonshme të qeverisë “Berisha” në vitet 2009=2013. Ishte arritja e madhe e atij Kryeministri dhe e asaj mazhoranca.

Po ju z. Rama ku i keni investimet e huaja?

Si Fondi Monetar Ndërkombëtar, Banka e Botërore por dhe Komisioni Evropian dhe ccdo institucion tjetër ndërkombëtar raporton se Shqipëria do të jetë në thatësirë të plotë të investimeve të huaja kur të përfundojnë këto dy projektet të mëdha që solli Berisha; TAP- dhe Devolli.

Sigurisht që kanabizimi, kriminalizimi dhe korrupsioni i qeverisë janë arsyet madhore përse në Shqipëri nuk vijnë investime të huaja serioze.

Harrove z. Rama se si i largohen investitorët prej rrahjeve makabre? Harrove z. Rama se si largohen investitorët prej taksave që i shton çdo ditë? Harrove z. Rama se si zhduken investitorët prej korrupsioni galopant?

Kuptohet qartë që nuk ju mbetet që tjetër veçse të krenoheni me arritjet e qeverisë së mëparshme, edhe pse keni 5 vite në krye të punëve të këtij vendi. /55news.al/

Modifikuar më Saturday, 09 June 2018 15:33

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Më tha se nuk më donte më”. 31-vjeçari vret të dashurën dhe e rrëfen në transmetim direkt

Globi

“Më tha se nuk më donte më”. 31-vjeçari vret të dashurën dhe e rrëfen në transmetim direkt

Përgjatë një trasmetimi direkt në CNN-News18, një shtetas indian dekalroi se ka vrarë të dashurën e tij natën e ndërrimit të viteve. “Kam bërë një gabim”, tha 31-vjeçari Maninder Singh, i...

Peng që prej të premtes, asnjë gjurmë për pukjanin.

Aktualitet

Peng që prej të premtes, asnjë gjurmë për pukjanin.

Një 48-vjeçar nga Puka, banues në zonën e Bathores, vazhdon të mbahet peng që prej paradites së djeshme, kur u fut me forcë në një makinë nga dy persona të...

Lirim të fortësh dhe shfryrje dosjesh/ Ç'ndodhi me hetimet për 3.4 mln euro

Aktualitet

Lirim të fortësh dhe shfryrje dosjesh/ Ç'ndodhi me hetimet për 3.4 mln euro

Drejtësia shqiptare po ‘dhuron’ ditët e fundit disa vendime që kanë tronditur opinionin publik. Kjo për shkak se po lirohen persona të cilësuar si me rrezikshmëri të lartë për publikun...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!