Filozofët e shquar të PS

E Enjte, 05 July 2018 15:41

“T’i marrin të keqen Ramës e Ruçit”. Ka qenë kjo shprehja simbol e një prej mbledhjeve më të neveritshme që janë bërë ndonjëherë në Partinë Socialiste.

iooo

Ishte shprehja e ditës e ‘intelektualit’ të madh të Rilindjes Sadri Abazi në ditën e ‘kryqëzimit” të Arben Malajt në Grupin e Partisë Socialiste. Një mesazh shumë i turpshëm që dilte nga ajo Seli për të gjithë qytetarët e Shqipërisë. Tani në retrospektivë, me një analizë të thjeshtë, në arrijmë në përfundimin që në fakt ajo nuk ka qenë një rrufe në qiell të hapur, që super ‘intelektuali’ analfabet rilindas na qenka kujtuar të thotë perla në një mbledhje kaq të rëndësishme.

E gjitha ka qenë një strategji e mirëmenduar e Ramës për të ofenduar, zhdukur dhe linçuar të gjithë njerëzit më me peshë në Partinë Socialiste. Sot kur kanë kaluar më shumë se 13 vite që Rama e ka marrë drejtimin e kësaj force politike nuk e kemi më Arben Malajn, Kastriot Islamin, Ben Blushin, Rexhep Mejdanin, Etem Ruka, Marko Bello etj etj.

o0ii8

PS që nisi me Dritëro Agollin ka përfunduar te ‘elokuenca’, edhe pse nuk dinë të lexojnë e Sadri Abazit dhe Pjerin Ndreut. Rama e ka kompleksin e inferioritetit ndaj intelektualëve për shkak defiçencës që ka vetë në këtë drejtim.

Ashtu siç po bën gjithçka për të shkatërruar artin dhe kulturën në vend për shkak se është artist i dështuar, në të gjithë këto vite ka bërë gjithçka për të bjerrë nga intelektualët Partinë Socialiste për shkak të pseudo formimit intelektual të tij. /55news.al

agolli 640x640

 

Modifikuar më E Enjte, 05 July 2018 16:35

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tentuan të vidhnin të moshuarën, policia vihet në ndjekje por ata kryejnë një tjetër grabitje. Kush janë shqiptarët e arrestuar

Bota Shqiptare

Tentuan të vidhnin të moshuarën, policia vihet në ndjekje por ata kryejnë një tjetër grabitje. Kush janë shqiptarët e arrestuar

Dy hajdutë shqiptarë, që po vëzhgoheshin prej disa javësh nga policia italiane, u arrestuan menjëherë pasi vodhën një banesë në Villapinta, një qytezë në Monte, ndërsa kishin provuar të kryerin...

Politikë

Fuga: Gjykata Kushtetuese të mos përzihet me politikën

Akademiku Artan Fuga i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” tha se për Gjykatën Kushtetuese kemi përplasje të fortë mes palëve. Fuga ka theksuar se çështja e Gjykatës Kushtetuese duhet...

Itali, shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh, 4 të vdekur

Aktualitet

Itali, shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh, 4 të vdekur

Të paktën katër persona kanë humbur jetën dhe tre janë plagosur rëndë pas dy shpërthimeve të njëpasnjëshmë në një fabrikë fishekzjarrësh në Mesina, Itali. Ndërkohë një tjetër person rezulton i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!