Peter Tiede e plas në “360 gradë”: Mafia po drejton vendin, Shqipëria si Kolumbia

Saturday, 08 June 2019 09:53

Gazetari gjerman, Peter Tiede,  deklaroi për “360 Gradë” në RTV Ora se Shqipëria është kthyer si Kolumbia dhe mafia drejton vendin.

Peter Tiede: Duhet luftuar kundër mafias sepse mafia po drejton vendin. Dhe ky është problemi. Përshembull si Kolumbia. Unë kam udhëtuar këtë vit në Shqipëri dhe e di për tregun e marijuanës dhe jo të gjithë e dinë se çfarë po ndodh me të. Të gjithë e dinë për zonat afër Kukësit se çfarë ka ndodh atje për marijuanën dhe kanabisin dhe mafia është pjesë integrale ose kryesore që sjellë drogën drejt Europës qendrore dhe perëndimore. Jam i frikësuar? Jo pse duhet të jem i frikësuar të kthehem në Shqipëri? Kryeministri Edi Rama ka thënë se është një vend i sigurtë, dhe duke ndjekur fjalët e tij pse duhet të jem i frikësuar të kthehem në Shqipëri. Nëse nuk ka mafia nuk ka probleme.


 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Aktualitet

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Covid hyn në shtëpinë e mjekut të spitalit të Krujës Ardian Mata. “Kruja po bëhet një vatër shumë e nxehtë i bëj thirrje ministrisë dhe ISHP-së të vijë të shikojë situatën...

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Politikë

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Prokuroria ka nisur hetimet mbi punonjësit e policisë, të cilët ushtruan dhunë pak ditë më parë ndaj një 15-vjeçari në zonën e liqenit Artificial në Tiranë. Prokuroria ka kërkuar me vendim...

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Politikë

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Avdullah Hoti ka rezantuar sot në Kuvendin e Kosovës emrat e kabinetit qeveritar ku do të ketë 4 zv.kryeministra e 16 ministra. Besnik Tahiri i AAK’së do të jetë zëvendëskryeministri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!