Shteti në dorë të Bibave

Hënë, 10 June 2019 17:07

Konsolidimi i grushtit të shtetit sot arriti kulmin në KQZ. Ishte një akt i paprecedentë kur injorantë të Kushtetutës dhe administratorë të bëmave të Rilindjes marrin përsipër të gjykojnë një akt të Presidentit të Republikës kur mes tyre ka injorantë të nivelit të lartë që kanë dashur të ndryshojnë Kushtetutën me akte normative. Sjellja e nënkryetarit të KQZ, këtij dashnorit të tenderëve, jo vetëm që institucionale nuk ishte, por është e dhunshme mënyra dhe teksti që i shkon për shtat vetëm grupeve paramilitare.
Këto të fundit Rama ka kohë që i ka përgatitur, por ka një ndryshim që formate si ustallesha e doganave Spiropali dhe formate si ky Biba qejfliu i tenderëve Rama i ka me shumicë dhe i pëlqen.
Të gjithë e kemi te qartë  konotacionin e fjalës bibë ë jetën e përditshme por fatkeqësia e shqiptareve dhe e shtetit prej kartoni që ngriti Rama është se ka mbetur në dorë të bibave që i duket çdo jetë e jona pronë e Rilindjes. Është fatkeqësi shumë e madhe kur e ardhmja mbetet në dorë të bibave të tilla që sa më të lartë e kanë injorancën, aq më të madhe e kanë vjedhjen dhe zararin si dhe primitivizmin në të folur dhe të vepruar.  

Modifikuar më Hënë, 10 June 2019 19:27

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vdes biznesmeni i vajit, e zë poshtë zetori

Aktualitet

Vdes biznesmeni i vajit, e zë poshtë zetori

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar në Patos. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:05, në fshatin Drenie, ku mjeti tip “Zetor”, me drejtues shtetasin  Beniamin Toro 39...

Superaksion në Itali, bllokohen 200 mln euro pasuri, iu përket 4 sipërmarrësve të lidhur me “Ndrangheta”

Aktualitet

Superaksion në Itali, bllokohen 200 mln euro pasuri, iu përket 4 sipërmarrësve të lidhur me “Ndrangheta”

Një operacion i gjerë i Guardia di Finanza-s dhe karabinierëve, i drejtuar nga Prokurori i Përgjithshëm Giovanni Bombardieri u zhvillua  në Rexhio Kalabria, ndërsa u sekuestruan pasuri të luajtshme dhe...

Borchardt shton rojet dhe mban larg gazetarët

Politikë

Borchardt shton rojet dhe mban larg gazetarët

Një ditë më parë u mësua se presidenti Ilir Meta e ka shpallur ‘non grata’ kreun e delegacionit të OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt. Borchardt u pyet nga gazetarët mbrëmjen e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!