Lajthit kryeministri Edi Rama në parlament

Hënë, 08 July 2019 17:54

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një nga fjalimet më të turpshme në sallën e Kuvendit të Shqipërisë.

Me një gjuhë fyese dhe denigruese ndaj Presidentit të Republikës, Edi Rama ka tejkaluar çdo etikë politike njerëzore, politike dhe kushtetuese. Në gjithë qëndrimet e kryeministrit, nuk kishte asnjë qëndrim politik apo argumentues, por mllef njerëzor, etiketime rrugësh dhe reagim jashtë standardeve.

Edi Rama e cilësoi Presidentin si armik të Parlamentit, armik të Kushtetutës, anti-amerikan, dhe anti-BE. Fjalimet e kreut të qeverisë, mund të gjejnë krahasim vetëm me fjalimet e periudhës së komunizmit, kur në Presidiumin e Kuvendit Popullor bëhej gjyqi publik ndaj armiqve të popullit. Të njëjtën gjuhë si propagandistët e komunizmit përdori edhe Edi Rama, duke dëshmuar jo sjellje kryeministri, por shfaqjen më arrogante të një kryetari qeverie.

Edi Rama foli sot jo me gjuhën e logjikës, jo me dinjitetin e një kryeministri dhe aspak si një ish-aleat i Ilir Metës.

Modifikuar më Hënë, 08 July 2019 19:55

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Aktualitet

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Skuqja dhe irritimi i lëkurës është shtuar në listën e simptomave të pacientëve të prekur me COVID-19, kanë bërë të ditur zyrtarë shëndetësorë në Britaninë e Madhe, ku 1 në...

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Aktualitet

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Para gjykatës, dy burra shqiptarë kanë pranuar se kanë kultivuar kanabis, pasi një fabrikë “një milion paund” u gjet në pjesën qendrore të Whitehaven – afër stacionit të policisë së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!