Loja djallëzore e Kryeministrit për të përçarë opozitën

E Enjte, 26 September 2019 20:15

Edi Rama ndodhet në kuotat më të ulëta politike në historinë e tij 21 vjeçare në politikë. Edhe PS-ja ndodhet në gjëndje katastrofale në sondazhe, bile më saktë e treguan votimet moniste të 30 qershorit, kur edhe shumë socialistë nuk dolën në votim si shenjë revolte për situatën e vështirë ekonomike ku e ka çuar vendin, por edhe pse kryeministri ka uzurpuar gjithë pushtetet.

E megjithatë Edi Rama nuk dorëzohet. Po luan çdo gur për të qëndruar në pushtet, pasi e di fare mirë që sapo të iki nuk do t’ia hap më njeri telefonin, as njerëzit e tij më të afërt në PS apo oligarkët e sotëm ku darkon me ta kur flitet për ndarje tortash PPP, koncensione, tenderime apo leje ndërtimi.

Të gjithë e braktisin, si dikur Fatos Nanon në shtator 2005, kur as Taulant Balla që ishte miku i tij kryesor, nuk ia hapte celularin.

Këtë Edi Rama e di mirë!

Sikurse SPAK-u, ndonëse po luan gjithë gurët ta kontrollojë me njerëz të tij, prapë se prapë sapo të rrëzohet, do ti turret me makinë policie.

Ndaj Edi Rama ka lëshuar oligarkët, mediatikët me tenderime e leje ndërtimi, bandat, mazhorancën, deputetët e “opozitës së pilafit”, etj kundër opozitës. Por jo vetëm sulme të egra, por edhe duke përdorur diversione.

Ai ka përhapur në eter se “gjoja Basha po më pret për koalicion të madh e të gjatë” e ku më pas kur merr përgjigje stoike nga kreu demokrat apo ish-lideri historik i PD-së, kryeministri përhap intrigën tjetër se “me LSI do bëjmë koalicion strategjik integrues” dhe kur përgjigjet prerë Monika Kryemadhi se me Edi Ramën nuk ka asnjë kompromis, ai fillon nga e para. Prapë lëshon “zagarët” nëpër Tiranë dhe në disa ekrane duke synuar përçarjen e dyshes PD-LSI.

Kryeministri e di mirë se vetëm një koalicion PD-LSI dhe krejt partitë e opozitës sëbashku e rrëzojnë përtokë Rilindjen.

Ndaj në këtë drejtim synon përçarjen duke e bërë fakt të kryer se sikur “po bëj “martesë” të dytë me Lulzim Bashën”.

E gjithë propoganda e tij synon të mbjellë farën e thashethemit dhe të përçarjes.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!