Pacipësi e Ramës, edhe xhenazen e Francës e shfrytëzon për politikë

Hënë, 30 September 2019 19:13

Njeriu i izoluar i Evropës, kryeministri i drogës, kanabisit, zgjedhjeve moniste sot ka marrë pjesë në ceremoninë mortore që Franca nderon ish Presidentin Zhak Shirak. Edhe fotoja flet më shumë se mijëra fjalë, ku shteti nderon shtetarin. Atje nderohet trashëgimia që ai la, por nderohet edhe Franca.

Ndërkohë , i izoluari i Ballkanit dhe Evropës, patjetër do bënte një mesazh në twitter, i shtrëngoi apo jo duart me Macronin, llafosën apo jo, kur botërisht i ka dalë dhe fakti që ky njeri e ka fyer Presidentin e Francës. Edhe si trashëgimi dhe si zakon shqiptar, por edhe në mbarë botën, në xhenaze nuk llafoset për hallet e kanabisit apo problemet e Taulant ballës me “Toyotta Yaris”.

Por ky, kur vjen fjala për show nuk e ka problem të thyejë çdo lloj kodi, edhe atë të vdekjes./ REDAKSIONALE

Modifikuar më Tuesday, 01 October 2019 16:45

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!