“Suksesi” i Reformës në Drejtësi, Dvorani dhe gruaja e tij

Hënë, 07 October 2019 18:39

Përpos lënies së vendit pa Gjykatë Kushtetuese e pa Gjykatë të Lartë, përpos një gjysmë vettingu, i cili më shumë është kthyer në një luftë klasash, përpos shkatërrimit e denigrimit të disa figurave, për të cilat e majta e Rilindja investuan për të qenë jashtë sistemit, Reforma në drejtësi ka qenë e suksesshme vetëm për Ardian Dvoranin.

Po të kthehemi pas në kohë duket të kujtojmë se vettingu i zotërisë në fjalë ishte një nga aktet më të turpshme të këtij procesi pasi njerëz që janë përjashtuar edhe për 5 mijë lekë të vjetra nga sistemi i drejtësisë, shikonin se si kalonte pa pikë problemi vettingu, Dvorani me 100 milionë lekë të pajustifikuar. Ky ishte akti më i rëndë që goditi dhe humbi tërësisht besimin në procesin e vettingut.

Të vetmit njerëz që kënaq propaganda e Reformës në Drejtësi, është ekstaza e Ramës dhe shpurës së Rilindjes, gaztorët e Oborrit, dhe disa ndërkombëtarë firmato, që kanë mësuar tre fraza përmendësh por që harrojnë të shprehen që në vetvete me mënyrën sesi po aplikohet kjo reformë ka shkatërruar edhe balancën mes pushteteve./55news.al

Ç’punë ka pushteti ekzekutiv, aq më tepër ky i Ramës, me drogë e kriminelë sa u desh ligji i dekriminalizimit, të marrë e të rregullojë një pushtet tjetër, që as nuk varet e as nuk buron prej tij?!

Lezetin e reformës nuk ia pa vetëm Ardian Dvorani, të cilin e kishin përgatitur për kryetar të Gjykatës Kushtetuese, por edhe gruaja e tij që sot është emëruar drejtoreshë e AKEP-it.

Modifikuar më Tuesday, 08 October 2019 17:51

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!