“Edi Rama kryeministër i dështuar”, reagon PD: Largimi i Ramës, rruga drejt zgjedhjeve të lira

Diel, 05 Janar 2020 17:36

Numri 2 i Partisë Demokratike, Edi Paloka la reaguae lidhur me deklaratat e kryeministrit Edi Rama, bërë në emisionin ‘Java’. Përmes një statusi në rrjetet sociale Paloka shkruan se Rama është një kryeministër i dështuar dhe se largimi i tij është rruga drejt zgjedhjeve të lira. ‘

Opozita e Bashkuar dhe 85% e shqiptarëve duan largimin e Edi Ramës sepse ai dështoi si kryeministër. Me Edi Ramën u thellua varfëria, krimi dhe kriminelët kapën qeverinë dhe shtetin dhe shqiptarët u larguan si asnjëherë më parë nga vendi i tyre. Ikja e Edi Ramës i hap rrugë zgjedhjeve të lira që njerëzit të vendosin vetë të ardhmen e tyre.

Edhe pa kundërshtar përballë, Edi Rama tregoi se s’bën dot pa krimin. Shkodra, Vora, Vau i Dejës treguan se ai nuk heq dorë nga krimi dhe vjedhja e votave. Njësoj si në 2017 me Vangjush Dakon, Avdylajt me kompani, në 2016 me Damian Gjiknurin dhe Imer Lalën me shokë, Rama angazhoi gjithçfarë kriminelësh duke dëshmuar shqiptarëve dhe botës se me të nuk ka zgjedhje, s’mund të ketë zhvillim dhe integrim.

Sot ka braktisur mijëra familje nëpër çadra dhe ka urdhëruar të dalin nga hotelet mijëra të pastrehë vetëm e vetëm që të mos prekë milionat që ndan me oligarkët. Sepse e gjithë qeverisja e Ramës është në funksion të një grushti të korruptuar gjakpirësish të shqiptarëve.

Koha për pallavra ka mbaruar. Bën mirë ta dëgjojë thirrjen popullore që është kthyer në hymn: Rama ik! Sa më shpejt aq më mirë!!!’-shkruan Paloka.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Pranuan të paguajnë karantinën, futen në atdhe 8 shqiptarë

Aktualitet

Pranuan të paguajnë karantinën, futen në atdhe 8 shqiptarë

Tetë shqiptarë të cilët ishin bllokuar në tokën neutrale midis Greqisë dhe Shqipërisëm janë lejuar ditën e sotme të kalojnë doganën e Kapshticës për tu futur në atdhe.  Ata janë lejuar...

Qëndroi 4 ditë i bllokuar në kufi/ Rëndohet gjendja shëndetësore e emigrantit, niset me urgjencë në spital

Aktualitet

Qëndroi 4 ditë i bllokuar në kufi/ Rëndohet gjendja shëndetësore e emigrantit, niset me urgjencë në spital

Një prej emigrantëve të kthyer nga toka neutrale në gjendje të rëndë shëndetësore. Burime bëjnë me dije se, emigranti prej 4 ditësh ka qëndruar në tokë neutrale dhe gjendja e...

Grafiku i Ramës: Mbi të gjitha sot është mbrojtja e jetës së çdo shqiptari

Politikë

Grafiku i Ramës: Mbi të gjitha sot është mbrojtja e jetës së çdo shqiptari

Edi Rama ka publikuar në Facebook grafikun e ecurisë së koronavirusit në Shqipëri dhe vendet e tjera të rajonit dhe botës. Kryeministri shkruan përbri grafikut se sot është më e rëndësishme...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!