Veliaj, lavatriçe pastrimi parash dhe vjedhjesh, FBI nuk heton dot tenderat e tij

E Enjte, 23 Janar 2020 23:00

Fahri Balliu i ftuar në RTV Ora shpërtheu në akuza ndaj kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj duke e cilësuar një vegël pastrimi parash dhe vjedhjesh.

Për këtë ai iu referua projektit më të fundit për ndërtimin e një ndërtese bashkie ekologjike.

Për Balliun edhe vetë FBI-ja amerikane nuk ja del dot të hetojë serinë e tenderave korruptiv të Veliajt.

Balliu: Seria e dytë e krimit është Erion Veliaj. Ja kalon Kajmakut në disa aspekte emocionale. Ai është vegël pastrimi parash dhe vjedhjesh.  Sot nxorri që do të bëj një ndërtesë bashkie ekologjike.  Do të vjedhë dhe atje. Këto janë iniciativa që duhet të marrësh opinionin e Këshillit Bashkiak. Ai e hedh vetë dhe e bën vetë siç bën me tenderat. Dhe FBI-ja e Amerikës nuk ja del dot tenderave të Erion Velisë për vjedhje. 39 herë shkon në Stamboll, në datën 1 ikën dhe vjen në datën 6. Çfarë pune do të bëjë ky në datën 1 në Stamboll? Më e tmerrshmja është që dhe kur ky ikën jashtë këtu kronikat vazhdojnë në televizion sikur ky po merr pjesë këtu. Tirana është blozë nga nëntoka, tubacionet e ujit. Nuk ka qenë kurrë Shqipëria më në zi se sot. Këta kanë vetëm krim dhe vjedhje dhe shpifje. Ky është makinë universale shpifjesh.

Modifikuar më Premte, 24 Janar 2020 15:29

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U plagosën pasi fuoristrada ra në humnerë, katër persona në gjëndje të rëndë, transportohen drejt Traumës

Aktualitet

U plagosën pasi fuoristrada ra në humnerë, katër persona në gjëndje të rëndë, transportohen drejt Traumës

Katër të plagosur rëndë nga aksidenti në Gramsh do të transportohen drejt spitalit të Traumës në Tiranë.   Gazetari Shkëlzen Henkoja bën me dije se të aksidentuarit janë në gjëndje të rëndë...

Manchester City fiton duelin ndaj Leicester për vendin e dytë, Aguero humbi penalltinë por Jesus rekuperoi

Sport

Manchester City fiton duelin ndaj Leicester për vendin e dytë, Aguero humbi penalltinë por Jesus rekuperoi

Manchester City edhe pse shumë larg Liverpool në renditjen e Premier League i ka dhënë fund dilemave për vendin e dytë. ‘The Citizens’ kanë mposhtur Leicester City në shtëpinë e...

Dafina Zeqiri i shpreh dashurinë publikisht dj Geek

Show-biz

Dafina Zeqiri i shpreh dashurinë publikisht dj Geek

Dafina Zeqiri i ka shprehur dashurinë në publik partnerit të saj Dj Geek. Ka qenë vetë këngëtarja shqiptare ajo e cila ka publikuar një foto me partnerin duke u puthur...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!