Berisha: Soros mbështet Ramën dhe Beogradin. Shkatërroi drejtësinë në Shqipëri

E mërkurë, 19 February 2020 14:50

Në studion e emisionit “Tempora”, ish-kryeministri Sali Berisha ngriti akuza të forta se George Soros dhe djali i tij Alex, mbështesin Edi Ramën dhe Beogradin. Sipas Berishës, Soros është shkaktari kryesor i shkatërrimit të sistemit të drejtësisë në Shqipëri, duke ndihmuar Edi Ramën që ta kap atë.

Sali Berisha: Nuk më duken të habitshme. Kryespekulanti i botës përdor miliardat e tij për pushtet politik personal. Një gjë është se serbofilia e sorosit ka kufij vetëm qiellin. Është kryekëput në shërbim të Beogradit. Gjatë jetës time, të vetmit njerëz që janë larguar nga Shqipëria “non gratha” janë përfaqësuesit e Soros. Në fakt ai është në çdo nisëm, qoftë në mini-shengen, edhe në protokoll u angazhua që të nxirrte në eventin kryesor Vuçiçin. Ata punojnë për Beogradin, babë e bir. 

Ai është autori defakto i shkatërrimit të plotë të sistemit të drejtësisë në Shqipëri. Unë ju garantoj, se vetëm gjer tani fatura e bllokimit të dosjeve në Gjykatën e Lartë është mbi 4 miliardë dollarë. Ai mbështet partitë e majta, është armik i përbetuar i republikanëve në SHBA. Për fat të keq ai ka ndikim edhe në partitë e qendrës së djathtë. Edhe në Shqipëri ka ndikim. Edi Rama është e keqja e këtij kombi. 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ndarja nga jeta e këngëtarit popullor, mesazhi i ish deputetes: Të qoftë i lehtë dheu artist i madh...

Aktualitet

Ndarja nga jeta e këngëtarit popullor, mesazhi i ish deputetes: Të qoftë i lehtë dheu artist i madh...

Pas lajmit pëer ndarjen nga jeta të kengëtarit të muzikës popullore dibrane Qerim Sula, ish deputetja demokrate e këtij qarku Dhurata Çupi, ka hedhur një shenim në faqen e saj...

Tërmet me madhësi 4.2 Righter në Kassos të Greqisë

Globi

Tërmet me madhësi 4.2 Righter në Kassos të Greqisë

GREQI Një tërmet me madhësi 4.2 i shkallës Righter ka tronditur lokalitetin e Kassos në Greqi. Instituti Gjeodinamik i Athinës ka lajmëruar se tërmeti tronditi Kassos këtë të shtunë në orën 17:58...

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Politikë

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Gentian Zenelaj, aktori i mirënjohur humorit, i ka dërguar një mesazh kreut të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut.Zenelaj, si prind kësaj radhe më shumë se sa figurë publike, i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!