Basha:Për të grabitur Teatrin Kombëtar e botuan vendimin brenda ditës në Fletoren Zyrtare, për të dhënë ndihmën me pikatore për njerëzit, vonuan dy-4 javë

Saturday, 09 May 2020 14:11

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dënoi sot dhunën e policisë kundër protestuesve në sheshin “Skënderbej”. Në një konferencë për gazetarët, kreu i PD-së deklaroi se vetëm diktaturat ndalojnë të drejtën universale për të protestuar. Basha u shpreh se shqiptarët ndodhen nën një regjim dhe jo në një vend demokratik.
Kreu i PD-së kritikoi dhe procedurën e ndjekur nga qeveria për kalimin e pronësisë së teatrit.
“Ende nuk ka asnjë masë për turizmin. Rregulla kaotike, por, absolutisht, asnjë masë për ta bështetur, siç edhe konstatuam bashkarisht, gjatë takimit që pata me shosqatën e turizmit. Ndërkohë, fermerët që kanë qenë në krizë të vazhdueshme gjatë këtyre shtatë viteve, sot janë në krizën më të thellë që mbajnë mend. Të gjithë besoj i keni parë pamjet e fermerëve në Korçë që hodhën patatet. Është një rast, por ka mijëra raste të tilla anë e mbanë vendit në të gjitha zonat bujqësore, blegtorale, ku fermerët ndodhen në pikën e tyre më të ulët të mbijetesës. Çfarë kemi përballë kesaj? Një qeveri pa, absolutisht, asnjë plan. Në kulmin e kësaj krize ndërkohë që numri i të papunëve është shtuar, ndërkohë që numri i bizneseve në vështirësi dhe drejt falimentimit shtohet frikshëm, shiko çfarë bëjnë. Mbrëmë brenda natës marrin vendimin dhe e botojnë brenda natës në Fletoren Zyrtare për të grabitur Teatrin Kombëtar. Brenda natës, merret vendimi dhe botohet në Fletoren Zyrtare. Për të mbështetur shqiptarët iu deshën dy javë, për të marrë vendimin për të dhënë me pikatore disa lekë që akoma nuk kanë mbërritur dhe iu desh prapë një apo dy javë për ta botuar në Fletoren Zyrtare. Kur vjen puna për të mbështetur njerëzit që ndodhen para kësaj krize të thellë, zgjaten e stërzgjaten për të dhënë ndihmë me pikatore. Kur vjen puna për të grabitur brenda ditës, brenda natës bëhet vendimi dhe publikohet në fletoren zyrtare. Në këtë situatë ku ndodhet vendi dhe me një qeveri që e ka lëshuar plotësisht në një rënie të lirë ekonominë shqiptare, ajo që po ndodh normalisht edhe në vende të tjera, në Shqipëri do të jetë disa herë më e rënde”.

1 koment

  • Përgjigju Arroxia

    Viagra Maux De Tete https://abcialisnews.com/ - where to buy cialis online Propecia Infertilidad Efectos Secundarios Cialis Cialis 5mg 30 Pack Cheap

    Premte, 12 June 2020 17:30 komentuar nga Arroxia

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!