Nishani i përgjigjet Ramës: Integrimi i ka listuar 15 detyrat që gangsterrit ja kanë vënë mbi tryezë

Saturday, 09 May 2020 16:29

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD, Bujar Nishani i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama lidhur me ‘tryezën gjithpërfshirëse’ për Integrimin duke i kujtuar 15 kushtet nga BE.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Nishani shprehet se zgjidhje nuk është një tryezë me Ramën, Metën e Bashën por plotësimi i 15 kushteve apo detyrave që integrimi i ka vënë mbi tavolinë Ramës për t’i plotësuar.

"Pasi arrestoi dhe burgosi opozitën në protesta, pasi korruptoi dhe asgjesoi median e lirë, pasi shkaktoi disa miliarda lek dëme përmes korrupsionit skandaloz (shihni raportet e KLSH në këto 7 vite), pasi zboi nga vendi në emigracion një çerek milioni njerëz të një popullsie prej 2 milion njerëzish, pasi tallet, fyen, shan, burgos, varfëron çdo ditë shqiptarët, Kërkon “tryezë gjithpërfshirëse” !!!!!!! Integrimi i ka listuar 15 detyrat (urdhëresat) që gangsterrit ja kanë vënë mbi tryezë. Zgjidhja e integrimit është ajo listë mbi atë tryezë", shkruan ish-presidenti.

Reagimi i plotë i Nishanit:

Gangsterri në krye të qeverisjes anarkiste kërkon “tryezë gjithpërfshirëse” për integrimin !!!!!
Pasi asgjesoi zgjedhjet e lira dhe demokratike në këtë vend në bashkëpunim me krimin e organizuar,
Pasi asgjesoi institucionet e pavarura duke grisur Kushtetutën e vendit me gazin helmues të policisë,
Pasi asgjesoi ekujlibrat, ndarjet dhe kontrollin midis pushteteve në interes të tradhëtisë kombëtare,
Pasi shkatërroi ekonominë dhe tregun e lirë për të dhjamosur oligarkët e korruptuar,
Pasi asgjesoi drejtësinë me militantët e korruptuar majtistë,

Pasi arrestoi dhe burgosi opozitën në protesta, pasi korruptoi dhe asgjesoi median e lirë, pasi shkaktoi disa miliarda lek dëme përmes korrupsionit skandaloz (shihni raportet e KLSH në këto 7 vite), pasi zboi nga vendi në emigracion një çerek milioni njerëz të një popullsie prej 2 milion njerëzish, pasi tallet, fyen, shan, burgos, varfëron çdo ditë shqiptarët, Kërkon “tryezë gjithpërfshirëse”! Integrimi i ka listuar 15 detyrat (urdhëresat) që gangsterrit ja kanë vënë mbi tryezë. Zgjidhja e integrimit është ajo listë mbi atë tryezë !

Kjo është Shqipëria Sot! Ky vend evropian në Ditën e Evropës!

Modifikuar më Diel, 10 May 2020 11:31

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!