Te vërtetat e Presidentit

Diel, 01 November 2020 13:19

 

Ne nje moment kur Kushtetuta e Shqiperise eshte katandisur nga Rama si nje pecete ne te cilen Rilindja fshin hundet me kokaine,ne nje moment kur vendi po rrokulliset drejt gremines nga aspekti ekonomik,nga shpopullimi i planifikuar,nga varferia ekstreme, diktatura dhe narkodiktatura e instaluar,presidenti i Republikes,Ilir Meta,po i qendron ksaj narkodiktature me te gjithe forcen dhe integritetin e atij institucioni.
Bemat e Rilindjes nuk jane ato qe mund te permblidhen as ne nje paragraf,as ne nje artikull ,as ne nje emision.Keto vite te erreta te historise se Shqiperise do te shenojne nje rekord per goditjen qe iu dha pluralizmit me zgjedhje njepartiake,per goditjen qe iu dha sistemit te drejtesise me nje pseudoreforme te nje fondacioni privat,per bashkepunimin me krimin e organizuar,per nje proces brilant dhe te mirekoordinuar te pastrimit te parave,per nje sjellje kriminale me popullin shqiptar ne nje kohe pandemie,cdo qindarke shkon tek mamuthet e inceneratoreve dhe do te mbahet mend per nje tradheti te larte kombetare ndaj Kosoves.
Gjithcka qe ka ndodhur presidenti e ka denoncuar dite pas dite dhe hap pas hapi.Ishte presidenti i Republikes ai qe zbuloi dhe denoncoi skemen e neveritshme te grabitjes se Gjykates Kushtetuese dhe kjo eshte nje levizje kushtetuese e cila nuk kishte asnje ngjyrim politik dhe personal per te,vet.Ajo ishte nje levizje qe i vlen cdo shqiptari sepse nuk e la Gjykaten Kushtetuese te kete fytyren e Dvoranit.
Por tashme beteja eshte dhe me e forte sepse behet fjale per zgjedhjet e lira dhe te ndershme.24 ore me pare Presidenti i Republikes i shpalosi shqiptareve dhe kombit te verteten mbi rolin real te Rames dhe sektit te tij,marrjen peng te ketij personazhi qe ai me te drejte e konsideroi nje klysh blloku dhe perdorimin e tij nga qarqe te caktuara sic eshte George Soros dhe fondacioni i tij ,ne disfavor te shqiptareve dhe ne favor te serbeve.
Presidenti Ilir Meta me kohe e ka dhene alarmin per kete sekt te rrezikshem duke e konsideruar te planifikuar shpopullimin e Shqiperise,te planifikuar tradhetine e Kosoves,te planifikuar lenien e Shqiperise jashte Europes dhe shkaterrimin e cdo arritje qe ka pasur deri tani faktori shqiptar ne Ballkan.
Te gjithe hienat ne sherbim te sektit te Rilindjes,te paguar mire financiarisht ne kuader dhe te pastrimit te parave, ngrene cdo lloj stuhie ne gote,lartesojne cdo shpifje dhe skenar te neveritshem kunder presidentit,per te mjergulluar ne fakt ate qe po del cdo dite e me shume ne drite,te verteten e marrjes peng te Rames dhe sektit te tij per sherbime te erreta anti-shqiptare.
Te vertetat e presidentin qe jane te qarta si drita e diellit nuk i erresojne dot as ca çirake te Rilindjes qe iu eshte thyer maja e kalemit,as ca mjerane te blere lart e poshte ne televizione,as skemat dhe piruetat e Rames dhe sjellja e tij prej nje arroganti ne kufinjt e gangsterizmit,dhe as grup apo aleance te fenomenti Botshard

Modifikuar më Hënë, 02 November 2020 11:02

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

Aktualitet

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

  Reshje dëbore ka pasur edhe në Llogara gjatë orëve të mbrëmjes dhe në orët e para . Temperaturat e ulëta kanë bërë që fshati turistik i Llogarasë të zgjohen në...

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

Moti

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

  Vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë nën mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, që do të sjellin reshje shiu gjatë ditës së sotme, por edhe në vijim pritet...

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

Kronikë

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

  Të tjera detaje janë bërë të ditura në lidhje me vdekjen e 12-vjeçares në Derviçan të Gjirokastrës, banesa e të cilës u përfshi nga flakët. Shkak i zjarri në banesë është...