“Edhe një po mbeti do të jem njëri prej jush”/ Berisha reagon pas çblindimit të PD-së

Diel, 27 Mars 2022 21:22

 

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërndarë në rrjetin social Facebook, një video ku pasqyrohet deklarata e tij pasi deklaroi rikthimin më 9 shtator të vitit të kaluar, kur Lulzim Basha e përjashtoi nga grupi parlamentar.

“Vetëm një po mbeti do mbetem njëri prej jush! Rroftë Partia Demokrarike! Sb”, shkruan lideri i demokratëve.

Ky postim vjen pasi Partia Demokratike është duke synuar bashkimin, një hap që pritet të merret pas dorëheqjes së ish kryetarit Lulzim Basha.

 

Kujtojmë se ish kryeministri Berisha ka konfirmuar më parë që do të jetë pjesë e garës për kreun e selisë blu. Ditën e sotme selia e PD-së është çblinduar, duke zbuluar edhe masat e marra nga Basha dhe mbështetësit e tij për fortifikimin e selisë së demokoratëve

Modifikuar më Hënë, 28 Mars 2022 16:23
Login to post comments

Lajmet e fundit

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

Politikë

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

  Gazetari Çim Peka deklaroi në emisionin 'Task Force' me Sonila Meçon në Syri Tv se kryeministrit Rama i është kërkuar të shkojë në Presidencë dhe të azilohet përfundimisht, dhe vëndin...

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

Aktualitet

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

  Shpeshherë dëgjojmë për qytetarë që ankohen për kompanitë e sigurimeve. Dikush pretendon për mospagim e dikush tjetër për pagim jo konform dëmit të pësuar. SIGAL UNIQA ka qënë iniciatore e...

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

Politikë

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

  Ish-drejtuesi i PD në Elbasan, Aurel Bylykbashi, ka qënë ditën e djeshme në protestën e zhvilluar në të gjitha komisariatet e vendit kundër vrasjes së të riut brenda në komisariatin...