Një kopje e raportit të DASH-it t'i jepet Vlahutinit

Tuesday, 24 Prill 2018 14:05

Nga Fahri Balliu

Kur lexon raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit që i ka bërë një skaner gjithë megakorrupsionit dhe krimit të organizuar në Shqipëri, habitesh me veprimtarinë publike të ambasadores së BE-së, Romana Vlahutin.

 

Pa hyrë problemit të saj me vilën ku banon me korrupsion dhe për të cilën shtypi belg e trajtoi jo pak herë, vihet re se kjo ambasadore  më shumë se një e tillë, është një zëdhënëse e qeverisë.

 

Për Vlahutinin nuk ka Ilir Beqe, Saimir Tahir, kanabis, drogë etj.

 

Prandaj do të ishte e udhës që një kopje e DASH-it t’ia dorëzojnë Vlahutinit./55News.al/

Modifikuar më Tuesday, 24 Prill 2018 15:21

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!