Gedafi, Huseini dhe Rama, të vetmit lider me televizion personal

E mërkurë, 25 Prill 2018 09:57

Nga Fahri Balliu

Dihet që Gedafi kishte televizion personal dhe Huseini gjithashtu. Por të dy ishin diktatorë dhe nuk e fshihnin atë.

Të dy kishin vrarë popullin e tyre dhe e kishin vjedhur.

Kurse Rama ka televizion personal sot që e maskon sikur e nis nga telefoni i vet, por rreth e rrotull i rrinë njerëz me mikrofon në dorë që paguhen në kryeministri dhe bëjnë politikë qeveritare.

Nuk mjaftohet që ka njerëz të posaçëm që përdoren si komentatorë lajmesh të mira për qeverinë, nuk mjaftohet që ka portale, gazetare televizionesh që i krehin bishtin, por do një televizion ta ketë vetë në dore.

Është i vetmi i tillë në Evropë sot. Kryeministri i një vendi anëtar i NATO-s që sillet si Sadami dhe Gedafi. Po kjo temë është edhe më e gjerë se kaq...

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Dosja ‘Nick Muzin’ e Bashës në SHBA nuk do mbyllet kurrë

Politikë

Berisha: Dosja ‘Nick Muzin’ e Bashës në SHBA nuk do mbyllet kurrë

  Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, tha në Foltoren e Mirditës se Lulzim Bashës i është bërë presion nga SHBA me anë të dosjes së ‘Nick Muzin’. Por ai tha se...

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Kronikë

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Drejtuesi i kamionit ku u kap sasia prej 500 kg drogë e llojit marijuanë në Malin e Zi ka deklaruar se nuk kishte dijeni mbi praninë e lëndës narkotike, e...