×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Rama - një histori suksesi në vjedhje

E mërkurë, 25 Prill 2018 10:08

Nga Fahri Balliu

Po të mbledhim vitet si kryetar bashkie dhe vitet që është kryeministër, historia e Ramës nuk është një histori politike, është një histori suksesi në vjedhje.

Ai i rikthehet të njëjtit model, atij të kryebashkiakut që çante digën e liqenit, që bllokonte sheshin me projekte dhe vazhdimisht ndërtonte pallate duke e bërë të ligjshëm dhe të moralshëm 20 për qindëshin, të cilin e çoi deri në nivele plot fantazi në kushtet e kryeministrit.

Ai me teorinë “shit qen e bli këlysh”, ka dorë në të gjitha të ashtuquajturat 'punë të qeverisë', ku janë koncesionet, kullat, shitje hotelesh, apo stadiumet.

Në fund ky nuk do të ketë histori politike, do të ketë një histori vjedhjesh qoftë edhe pa ndëshkim, gjë që është pak e vështirë.

Modifikuar më E mërkurë, 25 Prill 2018 10:19

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Kronikë

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Drejtuesi i kamionit ku u kap sasia prej 500 kg drogë e llojit marijuanë në Malin e Zi ka deklaruar se nuk kishte dijeni mbi praninë e lëndës narkotike, e...

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

Lifestyle

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

  Marka luksoze e modës Gucci është përballur me kritika për fushatën e saj të fundit për të cilën ka paraqitur tigra të vërtetë. Pasi janë publikuar disa foto të fushatës...