Presidenti i vendit, Ilir Meta, mbrëmë ishte në një intervistë përmbyllëse të viti 2019 dhe tha disa të vërteta shumë…
Nga Boldnews.al Nëse do i referohemi pamjes, me atë mjekrën e bardhë, një palë tespie në duar, i zhytur ndonjëherë…
Avokati personal i Donald Trump, Rudi Xhuliani ka akuzuar miliarderin Xhorxh Soros se ka përdorur influencën e tij për të…
Samiti i ri rajonal midis Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë, në Durrës, shënoi një tjetër nivel të ulët në…
Në vitin 2019 u shemb një politikë 20-vjeçare e Evropës ndaj Ballkanit. 2020 duhej të ishte viti i pastrimit të…
Nga Boldnews.al Aksion i madh! Befasi, ai shtangu, ca djem sypetritë dhe bijë të denjë të vendit e pikasën në…
Në datën 29 shkurt do të mbahet Kongresi i Partisë Socialiste. Vendimi është marrë në mbledhjen e kryesisë së PS,…
Në media sot ka qarkulluar informacion lidhur me disa fakte të rëndësishme të marrëveshjes së Ramës në samitin e Mini-shengenit.…
Nga Qemal SAKAJEVA/ Kush sheh modele aleancash për t’i kopjuar, ato nuk vlejnë për çdo rast.Kush kërkon modele për të…
Takimin i tretë në kuadër të të ashtuquajturit “Mini Shengeni Ballkanik” i zhvilluar në Tiranë nuk është pritur mirë në…
Takimi i ashtuquajtur mini-shengen në Tiranë, jo vetëm që ishte një turp kombëtar, por shërbeu për të kuptuar mashtrimet e…
Ajo që ndodhi në Tiranë, i ashtuquajturi Shengeni Ballkanik u munduan sot boritë e Ramës ta veshin njëherë me petk…

Lajmet e fundit

Koronavirusi/ Ambasada shqiptare ne Romë: Çfarë po ndodh me njerëzit tanë në Itali

Aktualitet

Koronavirusi/ Ambasada shqiptare ne Romë: Çfarë po ndodh me njerëzit tanë në Itali

Përhapja e Koronavirusit në disa rajone të Italisë ka sjellë dhe reagimin e ambasadës shqiptare në Romë, e cila përmes një deklarate, ka bërë të ditur se deri më tani, asnjë...

Bernie Sanders fiton Nevadën

Globi

Bernie Sanders fiton Nevadën

 Bernie Sanders fitoi të shtunën zgjedhjet brenda partisë në garën për zyrtarizimin e kandidatit demokrat që do të garojë kundër presidentit Trump në zgjedhjet e nëntorit. Me fitoren në Nevada zoti...

EMRAT/Aksioni për “Lojërat e fatit”, gjykata jep masat e sigurisë për të arrestuarit

Aktualitet

EMRAT/Aksioni për “Lojërat e fatit”, gjykata jep masat e sigurisë për të arrestuarit

Policia e Shtetit arrestoi ditë më parë disa persona, të cilët akuzohen se kanë organizuar lojëra fati në mënyrë të paligjshme. Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masat e sigurisë për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!