Ish-ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, është duke shijuar qumështin e dhive të Kirgistanit, ndërkohë që projekti i tij dhe…
Edmond Bego, njeriu që dikur ka qënë pjesë e ish-bandës së Lushnjës, tashmë rezulton të jetë një biznesmen i sukseshëm…
Nga Agustin Palokaj Nuk u takon liderëve të Kosovës që tash të shprehin mllefin ndaj BE-së për zgjatjen deri në…
Shkrimtari dhe publicisti Kim Mehmeti i sheh dhe i diferencon pengmarrësit, mendimtarët dhe mëkatarët shqiptarë të Shqipërisë. Kim Mehmeti: Kemi…
Shiheni këtë foto të Kryeprokurores së Përkohshme, Arta Marku, shkrepur në mbledhjen e parë të Këshillit të Lartë të Prokurorisë,…
Puçi kushtetues i Ramës dhe Rilindjes përsa i përket reformës në drejtësi vazhdon. Rama po mëton që nëpërmjet veprimeve të…
Opozita mori një vendim sot për tu rikthyer në Kuvend, në seancën që do të zhvillohet ditën e enjte. Ishin…
Çështja e ndërtimit të Unazës së Madhe, pjesa që prek zonën e Astirit dhe Unazës së re, është kthyer në…
Nga Ilir Nikolla Nga Franca po vjen edhe një leksion tjetër madhor se pse Edi Rama ka frikë nga protesta…
Presidenti Donald Trump i shtoi detaje të reja doktrinës së tij politike "Amerika e Para" në vitin 2018, me politika…
Një njoftim i shpërndarë për pedagogët e fakultetit të Gjeologji Minierat për të marrë pjesë në një mbledhje me Kryeministrin…
Nga Artur Zheji/ Në një periudhë të tensionuar sociale, Lulëzim Basha, thirri dhe mblodhi Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike, duke…

Lajmet e fundit

Zbulohet lidhja, modelja shqiptare prej vitesh e lidhur me boksierin nga Tunizia

Show-biz

Zbulohet lidhja, modelja shqiptare prej vitesh e lidhur me boksierin nga Tunizia

Gjatë gjithë kësaj periudhe janë zbuluar lidhje të ndryshme të femrave shqiptare me të huaj, e dashuria nuk njeh kufij, pasi i kapërcen ato.   Një tjetër romancë dashurie që ka vite...

Infrakt në stadium/ Ja si vdiq kryebashkiaku i Rrogozhinës

Kronikë

Infrakt në stadium/ Ja si vdiq kryebashkiaku i Rrogozhinës

Është ndarë nga jeta kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës, Haxhi Memolla.  Infarkti i ka marrë jetën kryebashkiakut.

Përplasen dy makina në autostradë, një vajzë e plagosur

Kronikë

Përplasen dy makina në autostradë, një vajzë e plagosur

Një 23-vjeçare është plagosur këtë të shtunë si pasojë e një aksidenti rrugor të ndodhur në autostradën Laç-Fushë Krujë. Sipas informacioneve një mjet tip ‘Benz’ me drejtues shtetasin A. L., ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!