Presidenti Ilir Meta ka reaguar për raportin e agjencisë “Fitch”, sipas së cilës janë përkeqësuar treguesit për investimet në Shqipëri.…
Presidenti i SHBA Donald Trump tha të enjten se ai mbështet zgjerimin e NATO-s, për të përfshirë aty vende të…
Andre Hunko, Raporti për Shqipërinë në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës ka reaguar pas vendimit të qeverisë shqiptare për…
IRENA ISLAMI* Sipas Standardeve Ndërko mbëtare të Auditimit” …. Një SAI (Institucion Suprem Auditimi) i pavarur, efektiv dhe i besueshëm…
Nga Boldnews.al Më i fundit i dyshuar se është arrestuar dhe dëbuar nga Greqia në vitet 1999-2000 është kryetari i…
Ish-ministri i jashtëm, Besnik Mustafaj, ndërsa foli për konfliktin Iran-SHBA dhe kërcënimin e Iranit, tha se kjo nuk e prek…
Nga Artan Fuga Meqënëse po flitet për reformën e ligjit elektoral. Në librin tim "Shoqëria Piramidale" më ka rezultuar dhe…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ftuar në emisionin “Tempora” të gazetares Sonila Meço, u është rikthyer akuzave tepër të…
Gelanda SHKURTAJ Liderët Rama, Vuçiç e Zaev kanë vënë në jetë idenë që midis vendeve të Ballkanit Perëndimor të nënshkruhet…
Nga Qemal SAKAJEVA Lajmet pas dy tërmeteve të fuqishëm, më 21 shtator dhe 26 nëntor, nuk pushojnë. Lëkundjet pasuese të…
Nga Nertil AgalliuPavarësisht se Albin Kurti dhe partia e tij Lëvizja Vetëvendosje kanë fituar zgjedhjet e fundit në Kosovë, ai…
Është veshur me mister vdekja pak ditë më parë e artistit italian Franco Ciani, ish bashkëshorti i këngëtares me origjinë…

Lajmet e fundit

Shqipëri, të dua por… A është ky qëndrimi i duhur?!

Politikë

Shqipëri, të dua por… A është ky qëndrimi i duhur?!

Nga Albana Muçaj Rrjetet sociale janë bërë aq të fuqishme, sa edhe media tradicionale si një gazetë, iu është “dorëzuar” atyre. Leximi i një artikulli, apo edhe statusi individual mbërrin tek...

Hapa në luftën kundër korrupsionit/ Mehmetaj ironi me Ramën: Rroftë Lideri ynë global

Aktualitet

Hapa në luftën kundër korrupsionit/ Mehmetaj ironi me Ramën: Rroftë Lideri ynë global

Organizata ndërkombëtare 'Transparency International' publikoi Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2019, ku Shqipërinë e rendit në vendin e 106 me 35 pikë, duke humbur kështu 7 pozita nga...

Kina konfirmon 830 raste dhe 25 të vdekur nga virusi

Aktualitet

Kina konfirmon 830 raste dhe 25 të vdekur nga virusi

Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë tha të premten se janë 830 raste të konfirmuara të koronavirusit të ri në mbarë vendin dhe të paktën 25 njerëz kanë vdekur. Qeveria kineze...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!