Nga Dr. Mine Balliu Ka kohë që po flitet për policinë, duke nisur nga drejtuesit e lartë, ministrat e deri…
Redaksionale Vetëm një ditë më parë një ish-ministër drejtësie denoncoi me prova konkrete rilindjen që Edi Rama po i bën…
Redaksionale Dylberizmi politik i Edi Ramës në raportet me Erdoganin është skeduar tanimë, jo nga Brukseli Mogherian, por nga Gjermania…
Nga Edi Lesi Qershori ka rezultuar muaji më me fat deri tani për Edi Ramen, muaj qe ka shënjuar gurët…
Redaksionale Ajo që po bën mazhoranca qeverisëse me Kuvendin, muajt e fundit, është një situatë e paprecedentë në historinë e…
Nga Qemal SAKAJEVA Ajo për të cilën Serbia përpiqet të  detyrojë faktorin ndërkombëtar perëndimor është që, në çështjet e brendshme…
Nga Bujar Nishani Ambasada e SHBA në Tiranë paralajmëroj dhe denoncoj një ditë përpara gjyqit të ish Ministrit të Brendshëm…
Redaksionale Sot ka bërë bujë një intervistë e Edi Ramës në “France 24”, ku këputi mufkat e radhës. Nga deklarata…
Nga Dr. Mine Balliu Që prej dhjetorit të 2014 ambasadori i SHBA-ve në vendin tonë, Donald Lu, ka folur vazhdimisht…
Redaksionale Kur Lulzim Basha largoi protestuesit nga përplasja në Ministrin e Brendshme reagime të ndryshme erdhën nga palë të ndryshme.…
Redaksionale Rama edhe sot, kur kanë kaluar 2 ditë, ka folur për gjithçka por nuk ka thënë asnjë fjalë në…
Nga Bujar Nishani/ Të dashur miq, e keqja ka kapur fundin. Platforma qeveritare e kanabizimit të vendit përveçse i minoj…

Lajmet e fundit

Berisha: Dosja ‘Nick Muzin’ e Bashës në SHBA nuk do mbyllet kurrë

Politikë

Berisha: Dosja ‘Nick Muzin’ e Bashës në SHBA nuk do mbyllet kurrë

  Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, tha në Foltoren e Mirditës se Lulzim Bashës i është bërë presion nga SHBA me anë të dosjes së ‘Nick Muzin’. Por ai tha se...

Berisha i përgjigjet Erdoganit: Vëllazërinë e kemi brenda vetes ne

Politikë

Berisha i përgjigjet Erdoganit: Vëllazërinë e kemi brenda vetes ne

  Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, foli nga Mirdita edhe në lidhje me vizitën e presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan. Vetë Berisha e bojkotoi fjalimin e Erdogan në Kuvend, për shkak...

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...