Dënimi i ish-deputetit Salianji nga Gjykata, sipas meje – në ndryshim nga ata që u bien fanfarave se reforma po…
    Kjo që po ndodh sot është vijim i skenarit të mirënjohur serbomadh për përçarjen e shqiptarëve. Ata me…
Nga Sali Berisha Të dashur miq, Fantazma e Serbisë së Madhe, hija e zezë e të gjitha fatkeqësive të rajonit…
Një entusiazëm hipokrit dhe një gëzim i shtirë po shoqëron ngritjen e institucionit, që prej tre vitesh e gjysëm na…
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste, Monika Kryemadhi,  ka deklaruar se Gjykata Kushtetuese është vija e kuqe, e cila  përcakton sjelljen e…
Agron-Gjekmarkaj Dje, Parlamenti i Shqipërisë, ashtu i përçudnuar siç është, plot vragë e shëmti, i marrë peng dhe krejtësisht nën…
Nga Ilir Nikolla Fukarallëk - maskarallëk. Kjo është trashëgimia filozofike që trojet e Arbërit morën nga Perandoria Osmane. Fukarrallëk-maskarallëk, domethënë…
Ne Hungari qeveria konservatore e djathte e konsideron George Soros nje armik te demokracise. Ai ka shpenzuar miliarda dollarë per…
Nga Artur Zheji/ I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë e të ndukë…
Sot, është një ditë e zezë jo vetëm për faktin se parlamenti i klounëve dhe represionit miratoi një ligj diktatorial…
Durrësi por edhe i gjithë vendi po lëngon nga ajo që ndodhi më 26 nëntor. 51 të vdekur janë ende…
Pas shumë kohësh rikthehen protestat para Kuvendit, motivi është i njëjtë, shkaktoi po ashtu, Edi Rama. Gazetarët, aktivistët dhe analistë,…

Lajmet e fundit

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Aktualitet

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Mediat fqinje kanë zbardhur emrat e dy shqiptarëve të arrestuar, nga policia italiane në San Salvo, pas megaoperacionit të kryer në Bari. Bëhet e ditur se shqiptarët e arrestuar janë Denis Bimi...

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Aktualitet

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Në banesë ndodhej vetëm nëna e tij me vajzën disa muajshe, ndërsa i ati ishte duke mbledhur kanoçe për të siguruar ushqim për 8 fëmijët e tij. Shkaqet e zjarrit...

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Aktualitet

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Një operacion i gjerë policor po zhvillohet në Tiranë dhe disa qytete të tjera, për goditjen e grupeve kriminale të trafikut të drogës. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se nga super-aksioni policor...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!