Ish-ministri i Shëndetësisë Leonard Solis ka kundërshtuar deklaratën e kryeminsitrit Edi Rama, i cili tha se në Shqipëri nuk ka…
Nga Dritan Shano -Nëse Rama ka thënë se në Shqipëri nuk ka oligarkë, atëherë patjetër që ka; ata janë të…
Nga Qemal SAKAJEVA Andej, jo aq larg në lindje te shtetit të Kosovës, në kufijtë më perëndimorë të Rusisë, të…
Çdo berr varet nga këmbët e veta”, në traditën popullore shqiptare është proverbi më i njohur që përcjell sensin e…
Nga Enver Bytyçi - 12/05/2020 Formula e përçarjes për të qeverisur ka qenë gjithmonë gjetja më e përshtatshme e diktaturave.…
Një tjetër deklaratë e gënjeshtërt e kryeministrit Edi Rama lidhur me COVID 19. Në konferencën e përbashkët me ambasadorin e…
Më e keqja është kapja e drejtësisë nga maxhoranca, presioni i madh që po i bëhët gjyqtarëve dhe prokurorëve me…
Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD, Bujar Nishani i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama lidhur me ‘tryezën gjithpërfshirëse’ për Integrimin duke i…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dënoi sot dhunën e policisë kundër protestuesve në sheshin “Skënderbej”. Në një konferencë për…
Komisionari për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi ka thënë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë…
Grupi i Shteteve të Këshillit të Evropës kundër Korrupsionit, i njohur ndryshe si GRECO ka publikuar një sërë udhëzimesh për…
Kur e gjithë vëemndja është te Koronavirusi, në një mënyrë të pabesë dhe të papritur, qeveria ka botuar ditën e…

Lajmet e fundit

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Aktualitet

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë- Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015 e cila do denonconte një abuzim seksual është liruar. Në atë...

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

Globi

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

72 viktima nga koronavirusi jnë 24 orët e fundit. Këto janë të dhënat të publikuara pak më parë nga Mbrojtja Civile Italiane. Sa i përket rasteve të reja, sot u regjistruan edhe...

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Politikë

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka e ftuar në Fax News foli ne lidhje me marrëveshjen për Refromën Zgjedhore, ku ndër të tjera foli edhe për ndryshimin e sistemit. Caka u shpreh...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!