Nga Janusz Bugajski    Loja e madhe, një luftë e gjatë e nisur që nga shekulli 19 midis perandorisë britanike dhe…
Nga Gani MehmetajVatikani në shekullin XX pati ndikim të madh në pavarësimin e ruajtjen e tërësisë territoriale të Shqipërisë. Austro-Hungaria…
Në vitin 2018 qeveria e shpalli përfundimisht të fituar luftën me kanabisin. Pak kohë më parë Ministri Lleshaj deklaroi përpara…
Nga Qemal SAKAJEVA Emigrim njerëzish ka pasur gjithmonë,  madje s’janë ndërprerë as zhvendosje popullatash të tëra. Kaosin e hershëm, i…
Në vitin jubilar të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, publicisti Qemal Sakajeva sjell për lexuesit librin e tij më…
Analistë të ftuar në studion e emisionit “Real Story” në “News 24” kanë debatuar për reformën në drejtësi. Analisti Fatos Lubonja deklaroi…
Analisti Agron Gjekmarkaj deklaroi se video e publikuar dje në media ku thuhej se kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla konsumonte…
Analisti Fatos Lubonja thotë se në Shqipëri mafia ka shtetin e vet. Ndryshe nga vendet e tjera si Italia, ku…
Për ish-Kryeministrin Sali Berisha, nëse ka një gjë që Fatos Nano duhet t’i kërkojë falje shqiptarëve është që i la…
Fahri Balliu i ftuar në RTV Ora shpërtheu në akuza ndaj kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj duke e…
Për Fahri Balliun, rasti i kryebashkiakut të Bulqizës që u kap në video duke konsumuar drogë është vetëm një prej…

Lajmet e fundit

Modelja pranon lidhjen me Robert Berishën: Të dua përgjithmonë (FOTO)

Lifestyle

Modelja pranon lidhjen me Robert Berishën: Të dua përgjithmonë (FOTO)

Fill pas ndarjes nga Nora, Robert Berisha u përfol në media për një lidhje me një modele nga Kosova. Lajmet i përforcuan edhe më më shumë disa foto të shkrepura...

Biznesi i Riciklimit në Shqipëri

Aktualitet

Biznesi i Riciklimit në Shqipëri

Projekti SWAN, platforma dixhitale për menaxhimin e mbetjeve të ngurta, financuar nga Bashkimi Europian dhe vendet pjesëmarrse të rajonit  si synim kryesore të tij ka përmirësimin e menaxhimit mbetjeve, dhe...

Kërkoi dorëheqjen e Shahinit dhe llogari për AMA-n, ‘ndëshkohet’ kryetarja e komisionit të mediave

Politikë

Kërkoi dorëheqjen e Shahinit dhe llogari për AMA-n, ‘ndëshkohet’ kryetarja e komisionit të mediave

Opozita parlamentare duket se nuk po gjen rehat edhe pse nuk ka mbajtur ndonjë peshë të madhe në skenën politike shqiptare. Burime për “BalkanWeb” bënë me dije se grupi parlamentar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!