Sot, është një ditë e zezë jo vetëm për faktin se parlamenti i klounëve dhe represionit miratoi një ligj diktatorial…
Durrësi por edhe i gjithë vendi po lëngon nga ajo që ndodhi më 26 nëntor. 51 të vdekur janë ende…
Pas shumë kohësh rikthehen protestat para Kuvendit, motivi është i njëjtë, shkaktoi po ashtu, Edi Rama. Gazetarët, aktivistët dhe analistë,…
Kryekëshilltari ekonomik i CDU-së së Merkel, Martin Henze ka reaguar në postimin në twitter për kryeministrin Edi Rama. “Rama, mbi…
Nga Ndriçim Mehmeti    Në ditët pas tërmetit të 21 shtatorit mburrja më e madhe e qeverisë ishte: ‘Do të marrim…
Nga NADIA URBINATIE përktheu nga “Corriere della Sera” Eugjen Merlika/ Përqark Romës lëvizin me lehtësi fuqitë kundër-demokratike. Në pak më…
Nga Fatmir Guda Pavarsisht se ngushëlluese shprehja "më mirë vonë se kurrë", gjithsesi s'mundet të jetë justifikuese apo amnistuese përfshi…
Nga Qemal SAKAJEVA S’ka pasur më karikaturë politike në rajon se sa takimi në Novi Sad, më pas në Ohër,…
Nga Fahri BALLIU Jam i lumtur që marr pjesë në këtë promovim të librave të z. Sulejman Rexhepi, dhe unë…
Nuk ka asnjë dyshim që Ardian Dvorani do të futet me turp në historinë e reformës në Drejtësi si një…
“Norvegjezë, ikni! Fëmijët tanë nuk shiten!” Në Sofje në muajt e kaluar shihje njerëz të zemëruar me pllakate ku shkruheshin…
Nga Ilir Nikolla Shenjat e fundit të një qeverimi shfaqen qartë kur ajo i kërkon zgjidhjet e ngërçeve që i…

Lajmet e fundit

Shqipëri, të dua por… A është ky qëndrimi i duhur?!

Politikë

Shqipëri, të dua por… A është ky qëndrimi i duhur?!

Nga Albana Muçaj Rrjetet sociale janë bërë aq të fuqishme, sa edhe media tradicionale si një gazetë, iu është “dorëzuar” atyre. Leximi i një artikulli, apo edhe statusi individual mbërrin tek...

Hapa në luftën kundër korrupsionit/ Mehmetaj ironi me Ramën: Rroftë Lideri ynë global

Aktualitet

Hapa në luftën kundër korrupsionit/ Mehmetaj ironi me Ramën: Rroftë Lideri ynë global

Organizata ndërkombëtare 'Transparency International' publikoi Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2019, ku Shqipërinë e rendit në vendin e 106 me 35 pikë, duke humbur kështu 7 pozita nga...

Kina konfirmon 830 raste dhe 25 të vdekur nga virusi

Aktualitet

Kina konfirmon 830 raste dhe 25 të vdekur nga virusi

Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë tha të premten se janë 830 raste të konfirmuara të koronavirusit të ri në mbarë vendin dhe të paktën 25 njerëz kanë vdekur. Qeveria kineze...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!