“Kuksianët janë ende në burg, Tahiri i lirë e Xhafaj ministër”

E mërkurë, 06 June 2018 19:57

Protesta e të rinjve të FRPD-së dhe atyre të LRI-së para Ministrisë së Brendshme ka vijuar edhe ditën e sotme me risi të tjera.

Në fjalën e tij kreu i FRPD-së Belind Këlliçi ka thënë se protesta e sotme është një ekspozotë “memesh” të cilat tregojnë sesi vepron drejtësia e Edi Ramës.

Ai po ashtu nuk harroi të përmendte faktin se ndërkohë që Tahiri e Xhafaj enden të lirë, kuksianët vuajnë dënimin për një vepër që as nuk duhet të ishin burgosur.

Fjala e plotë:

FRPD vijoi sot protesten prane Ministrise se Brendshme per largimin e Fatmir Xhafes. Ne menyre simbolike sot vendosem perpara ministrise nje ekspozite me “meme” te bera nga te rinj te pa angazhuar politikisht, rrjete te ndryshme sociale si dhe Genc Sejko, te cilat tregojne se si vepron drejtesia dhe shteti i Edi Rames.

Kuksianet jane ende ne burg, Tahiri i lire e Xhafa minister. Per 3 mije leke fature energjie te pa paguar kryefamiljaret jane shtyre drejt vetvrasjes ndersa Fatmir Xhafa eshte minister dhe pse ka fshehur nga drejtesia te vellain te denuar per trafik droge, edhe perse ai eshte subjekt i ligjit Antimafia per shkak te denimit me 7 vite burg per trafik droge ne Itali te vellait te tij.

Keto meme pasqyrojne me se miri ironine therrese me te cilen te rinjte shqiptare trajtojme Edi Ramen, Fatmir Xhafen e Saimir Tahirin ne rrjetet sociale.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Aktualitet

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Një gjë të tillë e ka bërë me dije guvernatori Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ditën e sotme (1 korrik 2020). Sejko shtoi se në tremujorin e parë ekonomia është tkurrur...

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Politikë

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka uruar zv.presidenten e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Besiana Kadarenë për postin e ri. Kim thotë uron Kadarenë për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm...

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

Politikë

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

  Ish- deputeti i PD, Klevis Balliu do të jetë sot në gjyq pas shtyrjes së seancës së parë para pandemisë. Pas mbylljes së hetimeve, Prokuroria vendosi ta dërgojë në gjyq Klevis...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!