Sfida e kryebashkiakut të Kavajës për turizmin

E mërkurë, 06 June 2018 21:40

Kryebashkiaku u Kavajës, Isa Sakja i ftuar në "Arena" në Ora News, tha se këtë vit pret një numër më të lartë turistësh, duke theksuar se ka prenotime edhe nga suedezët.

Sakja: Kavaja dhe jo vetëm Kavaja është para një basti të madh. Presim një numër të madh turistësh. Kemi këtë vit edhe nga Suedia. Në Kavajë vetëm këtë vit kemi pasur investime shumë serioze që konkurrojnë me hotelet më të mira në Evropë. Kjo duhet të përgjigjet edhe me investime nga pushteti lokal dhe qendror. Ka investime, por janë të ulëta. Ne jemi përpjekur që 70 për qind të buxhetit të Kavajës ta orientojmë drejt turizmit, por aktualisht është shumë pak.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

‘Pasagjer i padisiplinuar në bord’, Alitalia bën ulje emergjente në Britani

Aktualitet

‘Pasagjer i padisiplinuar në bord’, Alitalia bën ulje emergjente në Britani

Një pasagjer “problematik” detyroi avionin Alitalia Boeing 777-200ER në fluturim nga Roma dhe New York të anashkalonte në aeroportin e Londrës Heathrow duke bërë një ulje emergjente. Avioni u ngrit...

Bleu katër byzylykë floriri nga hajduti serial, por e gjen belaja. Policia arreston të riun në Elbasan

Kronikë

Bleu katër byzylykë floriri nga hajduti serial, por e gjen belaja. Policia arreston të riun në Elbasan

Shkon në tre numri i të arrestuarve në operacionin “Trajektorja”, nga i cili Policia e Shtetit zbuloi dhe vuri në pranga më pas 27 vjeçarin Astrit Thaçi, me rekorde të...

Shkurti i Presidentëve amerikanë

Planet

Shkurti i Presidentëve amerikanë

Çdo shkurt, amerikanët përkujtojnë presidentët e tyre. Kjo festë nisi në 1885, në nder të 22 shkurtit, ditëlindjes së George Washington, presidentit të parë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sot...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!