Rama kërcënon Majkon: Mu zhduk që këtu po s'votove

E Enjte, 05 July 2018 22:02

Situata brenda mazhorancës së drejtuar nga Edi Rama i cili ka dhënë urdhër që të votohet pro ligjit që shemb Teatrin Kombëtar, ka marrë tatëpjetën.

Siç duket jo të gjithë ministrat e deputetët i janë bindur Edi Ramës.

Ministri i Diasporës ka dalë kundër vendimit të PS-së dhe Ramës. Për këtë arsye ka ardhur edhe një përplasje me Ramën.

Mësohet Rama dhe Majko kanë bërë një sherr të madh dhe zëri mes tyre.

Në momentet e nervozizmit se pse Majko i ka dalë kundër, Rama ka bërtitur duke bërë që të gjithë deputetët të kthejnë kokën.

Mësohet se Rama i ka thënë Majkos se ‘nëse do të votosh kundër atëherë ik në shtëpi’.

Modifikuar më E Enjte, 05 July 2018 23:48

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Aktualitet

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë- Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015 e cila do denonconte një abuzim seksual është liruar. Në atë...

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

Globi

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

72 viktima nga koronavirusi jnë 24 orët e fundit. Këto janë të dhënat të publikuara pak më parë nga Mbrojtja Civile Italiane. Sa i përket rasteve të reja, sot u regjistruan edhe...

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Politikë

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka e ftuar në Fax News foli ne lidhje me marrëveshjen për Refromën Zgjedhore, ku ndër të tjera foli edhe për ndryshimin e sistemit. Caka u shpreh...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!