×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Andrea Gjoni zgjidhet kryetar i degës së PD, Himarë

Diel, 02 December 2018 13:06

Ka përfunduar procesi i ristrukturimit të degës së Partisë Demokratike, Himarë. Pas zgjedhjeve në nivel seksioni dhe grupseksioni sot është zgjedhur kreu i degës së PD, forcës antikomuniste që rrëzoi diktaturën dhe solli demokracinë në Shqipëri. Natyrisht demokratik do të ishte dhe procesi zgjedhor brenda degës së PD, Himarë dhe sot Andrea Gjoni është zgjedhur kryetar i Partisë Demokratike, Himarë.

I deleguari i kryetarit të PDSH Lulzim Basha, z.Fatbardh Kadilli ndërsa jep lajmin shkruan në FB: -“ Më 2 dhjetor 1945 Himara i tha JO me votë pushtetit komunist. Në kujtim dhe respekt të këtij gjesti rezistence sot PD Himarë mbajti zgjedhjet për Kryetar. Himariotët janë shembull i mospërkuljes. Të bashkuar do të dëshmojnë përseri mosperkulje përball pushtetit. Me besim tek ndryshimi, urime Andrea Gjoni, urime himariotëve të djathtë”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi