Basha: Media të bëhet me popullin, Arta Marku po hesht

Saturday, 08 December 2018 18:02

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha iu bashkua sërish protestës së banorëve të Unazës së Re, pasditen e sotme, ndërsa pasi qëndroi për disa minuta, bëri edhe një deklaratë për mediat.
Ai bëri thirrje për bashkim kundër të keqes, ndërsa bëri një apel edhe për medias që të mos mbrojë, por të denoncojë fort këtë aferë korruptive, siç e quajti kreu i PD-së.
Basha theksoi edhe njëherë thirrjen për Prokurorinë, që të hetojë kush fshihet pas ngritjes së skemës së madhe të vjedhjes me projektin e unazës së Re, me regjistrimin dhe konkurrimin e kompanive fantazmë.
“Media duhet të bëhet bashkë me popullin kundër kësaj të keqeje të madhe dhe të shkojë t’i drejtojë mikrofonin Arta Markut, për ta pyetur pse nuk po heton këtë aferë të madhe korruptive, ashtu siç po bëjnë autoritetet amerikane. Pse nuk zbardh prokuroria, kush fshihet pas kësaj kompanie fantazmë, që guxoi të marrë pjesë dhe të fitojë tenderin, me firma dhe dokumente të falsifikuara? Pse duhet të jenë në burg banorët e Unazës së Re, të cilët dolën të protestojnë për të mbrojnë pronën e tyre nga prishja e paligjshme?”, deklaroi Basha.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

HASHIM THACI DHE EDI RAMA DUHET TE JAPIN DOREHEQJE DHE TE GJYKOHEN PER TRADHETI KOMBETARE!

Politikë

HASHIM THACI DHE EDI RAMA DUHET TE JAPIN DOREHEQJE DHE TE GJYKOHEN PER TRADHETI KOMBETARE!

Nga Aleksander Biberaj HASHIM THACI DHE EDI RAMA DUHET TE JAPIN DOREHEQJE DHE TE GJYKOHEN PER TRADHETI KOMBETAR! QEVERIA HOTI E PROJEKTUAR NGA HASHIM THACI SI QEVERI KURBAN KOLABORACIONISTE E SERBISE...

Ish-ministri:Rama dhe Thaçi, më keq se kriminelë lufte

Politikë

Ish-ministri:Rama dhe Thaçi, më keq se kriminelë lufte

Skandali i shkëmbimit të territoreve mori të tjera përmasa ditët e fundit, pas komenteve të bëra nga ish-këshilltari për sigurinë në SHBA, John Bolton. Ndërkohë ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, thotë...

Pecnikaj:KUJT MUND TI THËRRASIM PËR NDIHMË, SEPSE QEVERIA JONË NA KA ABANDONUAR.

Politikë

Pecnikaj:KUJT MUND TI THËRRASIM PËR NDIHMË, SEPSE QEVERIA JONË NA KA ABANDONUAR.

Nga Ilir PecnikajNjë tjetër bluzë e bardhë ndërroi jetë sot. Që në fillim të marsit i kam kërkuar ministres “ruaj bluzat e bardha sepse do të bien si birilat”. Çfarë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!