“Kujdes Prokurori!”, paralajmëron Petrit Vasili

Saturday, 08 December 2018 19:13

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar ashpër sot për mosreagimin e Prokurorisë, për skandalin e falsifikimit 20 milionë eurosh, me tenderin e Lotit 1 të Unazës së Re.

Vasili ka akuzuar Prokurorinë, e cila jo vetëm që nuk ka nisur hetimet ndaj hajdutëve që ende janë të lirë, por edhe sepse ajo është rreshtuar në krah të hajdutëve.

“Kujdes Prokurori!”, paralajmëron Petrit Vasili.

Reagimi i plotë i Petrit Vasilit

Jane ne burg ata qe mbrojten shtepite nga Rama, Gjiknuri, Qendro, qe jane akoma jashte burgut. Kujdes prokurori!!

Prokuroria nuk ka kursyer te fuse rrufeshem ne burg grate shtatezana, prinderit e femijve duke i lene te vetem ne mes te kater rrugeve, prinder te personave me aftesi te kufizuar, 13 vjecare, te gjithe keta vetem e vetem se mbronin banesat e tyre nga hajdutet e qeverise.

Hajdutlleku eshte provuar sheshit dhe pacipesisht dhe emrat e hajduteve i di gjithe Shqiperia e qe jane Rama, Gjiknuri, Qendro pse prokuroria nuk i arreston.

Akoma ne burg jane ata qe mbrojten shtepite nga hajdutet qe vazhdojne te jene ne liri.

Prokuroria eshte ne krah te hajduteve pasi me e pakta qe mund te bente per te zbatuar ligjin ishte te conte hajdutet ne burg qe e kane pranuar edhe vete fajin e tyre.

Kujdes prokurori!!

Modifikuar më Saturday, 08 December 2018 19:26

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tragjedi në botën e modës, ndahet nga jeta stilisti legjendar i këpucëve. Dyshohet se u infektua me koronavirus

Globi

Tragjedi në botën e modës, ndahet nga jeta stilisti legjendar i këpucëve. Dyshohet se u infektua me koronavirus

Sergio Rossi, stilisti i njohur i këpucëve, ka vdekur në moshën 84 vjeçare. Nuk dihet ende shkaku i vdekjes së stilistit legjendar, i cili themeloi një nga markat më të...

Ja si parashikohet moti sot dhe nesër

Moti

Ja si parashikohet moti sot dhe nesër

Mot i variueshëm parashikohet te jete sot dhe neser, me ere te vrullshme dhe me prani te reshjeve te shiut.motSherbimi Meteorologjik Ushtarak ben me dije se dita e sotme parashikohet...

Çka na pret pas epidemisë?...

Aktualitet

Çka na pret pas epidemisë?...

Nga Skënder MULLIQI E para e mirë ndoshta pas gjithe këtyre marifeteve nga politikat mbrapshta, dhe nga epidemia , që ka mundësi të tërheqë vëmendjen , është “pushimi” i hajnive .Garda...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!