Situata në Shqipëri, Mediu takime në SHBA, një vend anëtar i NATO-s nuk mund të drejtohet nga krimi

Diel, 09 December 2018 14:59

Kryetari i Republikanëve shqiptarë po zhvillon takime të shumta në SHBA.

Ai ka patur bisedime në Kongres për situten në Shqiperi
Një vend anëtar i NATO - s nuk mund të drejtohet nga krimi dhe korrupsioni, nuk mund të shkatërrojë Institucionet Kushtetuese dhe ti kthej ato nën kontrollin dhe sherbim të Rames dhe qeverisë.

Situata e krimit dhe korrupsionit në Shqipëri Po shkatërron besimin në demokraci dhe të ardhmen e vendit, mësohet të ketë deklaruar keru i PR gjatë takimeve në SHBA.

Ai është takuar me Kongresmenet Gary Palmer Kryetari Komitetit Politikave per GOP, Trey Goëdy Kryetar I komitetit Oversight

Kongresmeni John Ratcliffe Kryetari i Nën/Komisjonit për Sigurinë Kibernetike dhe Steve King theksuan se: Shtetet e Bashkuara të Amerikes duan një aleate që respekton qytetarët, ligjin dhe Kushetuten dhe do mbështesin Shqiperinë në luftë kundër korruspionit dhe krimit si dhe zgjedhjet e lira e të ndershme.

John Ratcliffe ishte një nga kandidatët pretendent për Prokuror i Pergjithshëm.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Aktualitet

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë- Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015 e cila do denonconte një abuzim seksual është liruar. Në atë...

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

Globi

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

72 viktima nga koronavirusi jnë 24 orët e fundit. Këto janë të dhënat të publikuara pak më parë nga Mbrojtja Civile Italiane. Sa i përket rasteve të reja, sot u regjistruan edhe...

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Politikë

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka e ftuar në Fax News foli ne lidhje me marrëveshjen për Refromën Zgjedhore, ku ndër të tjera foli edhe për ndryshimin e sistemit. Caka u shpreh...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!