Doda: Po tentohet të manipulohet, gabimi që po bëjnë studentët

Saturday, 08 December 2018 21:20

Sekretarja e PDIU-së Mesila Doda ka folur në “Fax News” lidhur me protestën e studentëve para Ministrisë së Arsimit.

Doda tha se protesta po tentohet të manipulohet, por studentët nuk duhet ta lejojnë këtë. Ajo theksoi se gabimi që po bëjnë studentët është se po shkojnë drejt vetëizolimit, duke përmendur edhe largimin nga protesta të banorëve të Astirit.

“Protesta po tentohet që të manipulohet, ka pasur disa momente që ka pasur disa veprime që rrezikojnë ta çojnë në një çështje të izoluar.

Protesta është një energji shumë e mirë, tregon se ka energji për të reaguar. Ka patur disa grupe, biles sot në vend që të kërkonin të drejtat tyre, thonin ‘jo politikë’ por me sa pashë asnjë nga politika nuk kishte ndërmend që të afrohej dhe i lanë që të rrisnin veten e tyre, se është detyrë e tyre që të rrisin veten e tyre. Por po vetëizolohen dhe kjo do të thotë që nuk kanë shanse të arrijnë atë që duan të arrijnë duke u vetëizoluar. Largimi i banorëvë të Astirit përshembull ishte një nga gjërat që nuk e fuqizon protestën por e izolon më shumë.

Studentët duhet të bëhen e ardhnmja e këtij vendi dhe ata nuk duhet të pranojnë të manipulohen as nga komunistët, as nga neo-komunistët, as nga ata që fut pushteti sot për të mbajtur protestën e mbyllur. Ata duhet të shpërthejnë, sigurisht larg politikës dhe pushtetit dhe opozitës, por duhet të shpëthejnë, vetë-izolimi ndihmon vetëm pushtetin”, u shpren ndër të tjera Mesila Doda.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!