Një thirrje lufte nga Edvin Kristaq Xhelati!

E mërkurë, 03 Prill 2019 19:06

Nga Sali Berisha/

Skizofereni, bir xhelati beson se do shnderroje ne skrap logon e PD!

Te dashur miq, sot bastardi i xhalatit te poetit disident Havzi Nela, skizoidi Edvin Kristaq Rama deklaroi para shqiptareve nga strofulla e tij e krimit se ai do shnderroje ne skrap logon e Partise Demokratike.

Me kete deklarate paranojake te llojit te babait te tij shpirteror, Hitlerit shqiptar te Pasluftes, Enver Hoxhes, Edvin Urrejtja ka ftuar ne lufte per jete a vdekje, çdo qytetar te ketij vendi, per te cilet liria dhe dinjiteti i fituar ne liri jane te vlefshme per çdo sakrifice.

Deklarata e ketij bastardi te xhelateve te diktatures se do te shnderroje ne skrap logon e Partise Demokratike, partise qe permbysi pushtetin e Enverit, Spiros, Kristaqit, eterve te tij barbare, partise qe vendosi pluralizmin politik, qe ndau epokat dhe vendosi sistemin demokratik dhe ekonomine e tregut, qe anetaresoi Shqiperine ne Keshillin e Europes dhe NATO, qe firmosi marreveshjen e stabilizim asociimit dhe hoqi vizat me Bashkimin Europian dhe mori rekomandimin per statusin e vendit kandidat, eshte thirrje kushtrim lufte per çdo qytetar per te shnderruar sa me pare e me te gjitha mjetet ne kalbesire te historise skizofrenin hakmarres qe shfryn me urrejtje kafshe te terbuar per pushtetin e humbur te eterve te tij mizor.

Deklarata paranojake e te birit te Kristaq Xhelatit se do shnderroje ne skrap logon e Parise Demokratike, partise qe javen e pare te themelimit te saj do shpallte yllin e saj polar ceshtjen kombetare, te shitur nga eterit e tij e tij tradhetar, do te vendoste me sukses ne krye te axhendes se saj nderkombetarizimin e çeshtjes se Kosoves dhe shqiptareve ne trevat e tjera, do arrinte te miratonte rezoluta ne samite nderkombetare qe sanksiononin te drejten e shqiptareve te Kosoves per vetvendosje dhe do te jepte kontribut te pazevendesueshem ne Pavaresine e Kosoves dhe njohjet e saj, eshte kushtrim ftese per te gjitha ata qe ndjehen shqiptar per t’u ngritur dhe shnderruar me çdo kusht dhe me çdo çmim ne ngordhesire te historise Zografin e dyte, qe per karrigen e tij kerkon te tregetoje me territore shqiptare dhe qe ne keto perjekje te tradhetise se larte kombetare shef tek Partia Demokratike, se bashku me qarqet e huaj albanofobe, pengese e pakapercyeshme.

Koha nuk pret. Ne kembe te gjithe ti tregojme ketij bastardi dhe vasaleve te tij koshin e funderrinave qe meritojne! sb

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Aktualitet

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Mamurras, ku një 69-vjeçare është gjetur e djegur në banesën e saj, ku jetonte e vetme. Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se viktima, Gjelina Hoti...

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

Kronikë

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

BRINDIZI / LECEGuardia Di Finanza e Brindizit në bashkëpunim me Antimafian Italiane të Leces kanë përfunduar me sukses sot në mëngjes operacionin e quajtur “San Silvestro 2018”, që ka cuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!