Betoneria ‘Lali Eri’ gllabëron dhe kampusin universitar!

E mërkurë, 03 Prill 2019 21:30

Pedagogu i Universitetit Bujqësor, Gjok Vuksani, ka denoncuar prishjen e parkut brenda Universitetit Bujqësor dhe ndërtimin aty të një godine.

Ai shkruan se ajo po ndodh është e padëgjuar ndonjëherë pasi as diktatori Hoxha nuk ka guxuar ta prekë hapësirën e Universitetit Bujqësor.

Sipas Vuksanit, Bashkia e Tiranës ka dhënë leje ndërtimi brenda hapësirës së Universitetit ndërsa u ka bërë thirrje kolegëve të tij dhe studentëve që ta ndalin prishjen e pasurisë kombëtare të biodiversitetit.

“E tmerrshme, e dhimshme , e padegjuar ndonje here!!! Bashkia e Tiranes jep leje ndertimi brenda kampusit te Universitetit Bujqesor.

Sot FILLOI TE PRISHET PARKU me bime pyjore dhe te ndertohet nje godine!! Ne pedagoget dhe studentet duhet ta mbrojme shtepine tone duhet te ruajme kete pasuri kombetare te biodiversitetit. As pushtuesit , as diktatori nuk e preken hapsiren e Universitetit Bujqesor te Tiranes.

JU BEJ THIRRJE KOLEGE PROFESOREVE DHE STUDENTEVE TE NGRIHEMI PER TE MOS LEJUAR SHKATRIMIN E UNIVERITETIT ME TE MIRE NE SHQIPERI…” – shkruan Vuksani në faqen e tij në “Facebook”.

Modifikuar më E mërkurë, 03 Prill 2019 20:57

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Aktualitet

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Mamurras, ku një 69-vjeçare është gjetur e djegur në banesën e saj, ku jetonte e vetme. Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se viktima, Gjelina Hoti...

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

Kronikë

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

BRINDIZI / LECEGuardia Di Finanza e Brindizit në bashkëpunim me Antimafian Italiane të Leces kanë përfunduar me sukses sot në mëngjes operacionin e quajtur “San Silvestro 2018”, që ka cuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!