Manjani: Kush braktis frontin opozitar për tu bërë garniturë demokracie shkon te sahani i pushtetit

Saturday, 20 Prill 2019 11:11

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, vazhdon të shfaqet mjaft aktiv në rrjetet sociale duke komentuar çdo zhvillim politik dhe jo vetëm, në vend.

Statusin e parë për ditën e sotme në FB, Manjani ja ka dedikuar zhvillimeve të fundit në parlament, ku të ashtuquajturit ‘opozitë e re’ nga Edi Rama dhe ‘renegatë’ nga opozita reale e bashkuar, ka krijuar grupe parlamentare dhe është deklaruar nëpërmjet zërit të Rudina Hajdarit, se janë të gatshëm që të futen në zgjedhjet e qershorit.

Gjithashtu edhe një parti e re opozitare si ‘Zgjidhja’ e Koço Kokëdhimës është shfaqur e dyzuar, për futjen në këto zgjedhje. Pikërisht për këto zhvillime Manjani thotë se, ‘rendja drejt sahanit është zgjedhje, por jo zgjidhje!’

‘Cilido që braktis frontin opozitar për tu bërë garniturë demokracie në sahanin e pushtetit, i shërben thjesht sundimit të tij (pushtetit monist).

Pa dyshim rendja drejt sahanit është zgjedhje, por jo zgjidhje!’, komenton në mënyrë të koncentruar ish-ministri i Drejtësisë këto zhvillime.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!