Ironia e thellë e analistit: Nxis këdo që të regjistrohet për Ambasador i SHBA në Tiranë

Saturday, 20 Prill 2019 11:24

Thirrjes së djeshme të ambasadës së SHBA-ve në Tiranë se nxit këdo të regjistrohet në zgjedhjet e 30 qershorit, gazetari Ylli Dylgjeri i është përgjigjur me një ironi të thellë, me anë të një postimi në Facebook.

Postimi i plotë

Nxis këdo që të regjistrohet për Ambasador i SHBA në Tiranë

Në Shqipëri, ambasada amerikane tha dje se ajo “nxit këdo që mendon të kandidojë që të regjistrohet në zgjedhjet vendore të 30 qershorit"...

Me këtë deklaratë po na kujton se u mbush më shumë se një vit që gjithë ajo SHBA, shëmbull i përzgjedhjes dhe promovimit të diplomatit,

dhe ende nuk ka zgjedhur Ambasadorin e Saj në Shqipëri!!! Paaftësi?

Për reciprocitet diplomatik, edhe Unë, po i bëj thirrje sot Departamentin e Shtetit, që të "nxisë

këdo që mendon për të ardhur Ambasador në Shqipëri, vetëm vëndin tonë mos e lerë në zi".

Ky quhet reciprocitet.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!