Një bandë kokaine me në krye Lleshajn do mbajë zgjedhjet më 30 qershor

Saturday, 20 Prill 2019 12:02

‘Zgjedhjet nuk do të mund t'i pengojë asnjë parti që dëshiron që të kthehet në bandë’. Ishte kjo një deklaratë e rrezikshme dhe shumë e turpshme.

Paaftësinë totale ndaj luftës kundër krimit nga ai ordiner deri te ai i organizuar Lleshaj ka kërkuar gjithmonë ta mbulojë me diktaturë, sjellje brutale ndaj qytetarëve të thjeshtë apo edhe opozitës në protesta të ndryshme.

Lleshaj garanton se ai do t’i zhvillojë zgjedhjet më 30 qershor. Por më kë do t’i ‘mbrojë’ ai zgjedhjet dhe kundër kujt?

Me bandën e kokainës që i ka në strukturat e shtetit?! Kundër qytetarëve të ndershëm dhe të thjeshtë të këtij vendi?!

Ky është një qëndrim i frikshëm i kësaj bande të vërtetë në pushtet. Dhe duhet një reagim shumë i fortë i ndërkombëtarëve ndaj këtyre kriminelëve që kanë kapur institucionet më të rëndësishëm në vend.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!